همزمان با سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع)؛
آغاز طرح «تلاوت نور» با حضور قاریان نوجوان در مساجد کشور
ستاد هماهنگی کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد پس از اجرای موفقیت‌آمیز برنامه‌های «تلاوت نور» و «تفسیر همراه» ویژه ائمه جماعات، همزمان با ولادت امام حسن(ع) طرح کرسی‌های «تلاوت نور» را با حضور قاریان برتر نوجوان جشنواره قرآنی مدهامتان آغاز می‌کند.

به گزارش خبرنگار گروه مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان، طرح «تلاوت نور» چند سالی است که یکی از برنامه های همه روزه اکثریت مساجد کشور شده، به طوری که نمازگزاران هر روز دست کم، یک صفحه از قرآن را تلاوت می کنند و در برخی از مساجد نیز تعدادی از آیات تلاوت شده تفسیر می شود.

 

ستاد هماهنگی کانون‌ های فرهنگی هنری مساجد کشور که اکنون حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب‌رضا ارزانی» ریاست آن را برعهده دارد، آغازگر اجرای طرح تلاوت نور در مساجد کشور بود.

 

این ستاد در ادامه، برنامه تفسیر همراه ویژه ائمه جماعات را در مساجد اجرا کرد و اینک پس از مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر گره خوردن فعالیت های قرآنی کشور با مساجد، برنامه کرسی های تلاوت نور را با حضور قاریان برتر نوجوان جشنواره قرآنی مدهامتان به اجرای درمی آورد.

 

بنا بر اعلام دکتر ارزانی، برنامه کرسی های تلاوت نور، رسما از روز میلاد کریم اهل بیت (ع) امام حسن مجتبی (ع) (سه شنبه، 31 اردیبهشت ماه) آغاز می شود و به منظور فراگیر شدن این طرح نورانی و انعکاس آن، هماهنگی های لازم با رادیو قرآن انجام شده است.

 

اجرای این طرح که از دیگر وجوه همت کانون های فرهنگی هنری مساجد در ترویج و توسعه فرهنگ قرآن در دل مساجد است، یک بار دیگر اهمیت برگزاری جشنواره قرآنی مدهامتان را برای همگان روشن کرد، به طوری که افراد پس از دریافت آموزش ‌های قرآنی، در این مسابقات شرکت کرده و نفرات برگزیده آن، در اجرای کرسی های تلاوت نور در مساجد حضور می یابند.

چاپ خبر