معاون سواد آموزی استان بوشهر:
حضور ۱۵۰۰ سواد آموز بوشهری در طرح نماز کلید بهشت
غلامرضا دانش فر گفت: در حال حاضر در راستای نهادینه نمودن فرهنگ نماز بیش ۱۵۰۰ نفر از سواد آموزان در کلاس‌های طرح نماز کلید بهشت در استان شرکت دارند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از بوشهر، در غلامرضا دانش فر، معاون سواد آموزی استان بوشهر صبح دوشنبه (30 اردیبهشت) در نشست با امام جمعه شهر کاکی با بیان اینکه ترویج فرهنگ سواد آموزی در سطح جامعه اهمیت بالای برخوردار است، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های بالای ائمه جمعه و جماعات در استان جهت تشویق بی سوادان برای بهره گیری از سواد خواندن و نوشتن ضرورت دارد.

 

معاون سواد آموزی استان بوشهر با اشاره به نقش تاثیرگذار دستگاه های اجرایی در جهت ترویج این فرهنگ، افزود: لازم است تا دستگاه‌ها و نهادها از جمله ائمه جمعه و جماعات با استفاده از تریبون‌های مختلف در تعمیق مسئله باسوادی افراد در جامعه ایفای نقش بیشتری کنند.

 

دانش فر با تاکید بر ایجاد فضای رقابتی جهت تشویق افراد بی‌سواد در مناطق و شهرستان‌های استان در راستای برخورداری از نعمت الهی خواندن و نوشتن، تصریح کرد: در شهرستان‌ها و مناطق استان باید از ظرفیت‌های تبلیغاتی برای جذب و تحت پوشش قراردادن افراد محروم از سواد استفاده مؤثرتر و بیشتری صورت گیرد تا بی سوادی به حداقل ممکن برسد.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اولویت اصلی در حوزه سوادآموزی تحت پوشش قراردادن افراد بی سواد است، تصریح کرد: برای جذب بی سوادان در دوره سواد آموزی هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 

وی با اشاره به اجرای مرحله دوم طرح نماز کلید بهشت در استان بوشهر، گفت: در حال حاضر در راستای نهادینه نمودن فرهنگ نماز بیش ۱۵۰۰ نفر از سواد آموزان در کلاس‌های طرح نماز کلید بهشت در استان شرکت دارند.

 

دانش فر تاکید کرد: مسئولان و کارشناسان محترم سوادآموزی تمام تلاش خود را بکار گیرند تا با ارتباط تنگاتنگ با رسانه‌ها و بهرگیری مؤثرتر ار تریبون‌های نماز جمعه و مساجد رقم بی سوادی در استان کاهش محسوس یابد.

 

 

چاپ خبر