رئیس سازمان سینمایی:
شفافیت در برنامه سازمان سینمایی به معنای پیش بینی پذیری است
حسین انتظامی گفت: شفافیت به عنوان یکی از محورهای مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه سازمان سینمایی به صورت «پیش بینی پذیری» نمود پیدا می کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی فرهنگی خبرگزاری شبستان، نشست خبری «حسین انتظامی» پیش از ظهر امروز در سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.رئیس سازمان سینمایی و سمعی و بصری در این نشست با اشاره به انتشار برنامه سازمان سینمایی و برنامه نهادهای تابعه، گفت: وقتی سازمانی برنامه خود را اعلام می کند باید در چارچوب آن حرکت کند.  از سوی دیگر با ارائه برنامه، شفافیت فعالیت ها بیشتر می شود و پاسخگویی سازمان نیز طبعا هدفمندتر خواهد شد.انتطامی درباره اهم موضوعات مطرح در برنامه جامع سازمان سینمایی گفت: گسترش فعالیت فیلمسازان در شهرهای غیر از تهران که براساس شعار وزارت ارشاد یعنی ایران تهران نیست شکل گرفته از محورهای این برنامه است. همچنین کاهش هزینه های پشتیبانی در سازمان سینمایی از طریق چابک سازی، ادغام نهادهای تابعه با جدیت پیگیری می شود.وی از «شفافیت» به عنوان دیگر کلیدواژه مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یاد کرد و گفت: شفافیت در واقع به معنای پیش بینی پذیری است. به این معنا که ما باید بتوانیم بخش های مختلف فعالیت سازمان در سال جاری را پیش بینی کنیم، بنابراین علاوه بر انتشار هزینه های دقیق سازمان سینمایی، می توان امیدار بود درخواست ها از وزارت ارشاد و به خصوص سازمان سینمایی در روندی مشخص و شفاف قابل پیگیری باشد.وی همچنین افزود: در ماه های گذشته بسیاری از اطلاعات و آمار مربوط به سینما از جمله آمار تفکیکی فروش فیلم در سینماها منتشر شد که این رویکرد به همه فعالیت های سازمان سینمایی تسری می یابد. 

 

دستیار ویژه وزیر ارشاد در ادامه به سیاست چابک سازی سازمان سینمایی پرداخت و گفت: تعهد ما افزایش نسبت حمایتی نسبت به هزینه های پشتیبانی است و این نیازمند کوچک سازی و چابک سازی است. هرچیزی که براساس برنامه دارای بودجه نباشد بیشتر به درد شعار می خورد.  امیدوارم در ماه های آینده رسانه ها به طور جدی هزینه های بخش های مختلف سازمان سینمایی را مورد سوال قرار دهند

چاپ خبر