معاون سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد:
لزوم هم افزایی مدیران اجرایی برای تحقق چشم انداز توسعه خراسان جنوبی
اربابی با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی مدیران دستگاه‌های اجرایی و تلاش سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی برای رسیدن به چشم انداز توسعه استان، گفت: صرف وجود پتانسیل‌های اقتصادی در یک منطقه برای توسعه یک منطقه کفایت نمی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «زهرا اربابی» امروز (29 اردیبهشت) در مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اظهار کرد: در خراسان جنوبی فرصت های ویژه ای وجود دارد که باید از این فرصت‌ها و استعدادها نهایت استفاده برای توسعه داشته باشیم و این مهم توجه همه مدیران را می طلبد.

 

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به وجود مرز مشترک و بازارچه‌ها مرزی در خراسان جنوبی، گفت: صنایع دستی و تولید انرژی های نو از ظرفیت ها و قابلیت های استان است که باید با برنامه ریزی این قابلیت ها بالفعل شود.

 

اربابی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از فرصت ها و دانش و علم خراسان جنوبی نرخ بیکاری در استان را کاهش و ارزش تولید ناخالص خراسان جنوبی را ارتقا دهیم و بتوانیم در ارزش افزوده بخش کشاورزی رونق ایجاد کنیم، ادامه داد: ارزش افزوده استان بیشتر در حوزه خدمات است لذا باید با توجه به صنعت بسته بندی و صنایع تبدیلی و فرآوری این ارزش افزوده را در زمینه محصولات ارتقا دهیم.

 

وی به کمبود زیرساخت ها و اثر کمبود بنگاه‌های اقتصادی بزرگ در استان اشاره و بیان کرد: باید در این زمینه تلاش شود و هلدینگ های اقتصادی بزرگ می تواند به استان کمک کند تا به منابع مالی دولت برای توسعه استان متکی نباشند.

 

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان برنامه و بودجه کشور با تاکید بر اهمیت هم‌افزایی مدیران دستگاه های اجرایی و تلاش سازمان برنامه و بودجه خراسان جنوبی برای رسیدن به چشم انداز توسعه استان، گفت: صرف وجود پتانسیل‌های اقتصادی در یک منطقه برای توسعه یک منطقه کفایت نمی کند و مدیران باید با عزم جدی به اجرایی شدن برنامه‌ها کمک کنند.

 

اربابی با اشاره به اینکه امسال با توجه به فشارهای مضاعف بین المللی منابع مالی کشور بسیار محدود است لذا باید با عزم ملی و قاطعیت چندجانبه مقاومتی مورد انتظار مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم، تاکید کرد: همه مدیران باید بدانند و بتوانند شرایط بحرانی امروز کشور را مدیریت کنند که این مهم نیاز به هوشمندی و خلاقیت دارد.

 

به گفته وی مدیران باید اولویت بخشی منابع، انضباط مالی، مدیریت بهینه منابع و رعایت اصل صرفه و صلاح را در دستور کار قرار دهند و قرار نیست در شرایط مطلوب مدیریت کنیم بلکه مدیریت مؤثر زمانی خود را نشان می‌دهد که در شرایط سخت بتوانیم به درستی عمل کنیم و یک مدیر به تنهایی نمی‌تواند اهداف یک سازمان را محقق کند مگر به بدنه کارشناسی اعتماد و از علم آنها نهایت استفاده را داشته باشد.

 

چاپ خبر