مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان:
۱۱۹۸ طرح در بخش اشتغال روستایی و عشایری به بانک‌ها ارسال‌شد
غنیان، بابیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۱۹۸ طرح در بخش اشتغال روستایی و عشایری به بانک‌ها ارسال‌شده است، تصریح کرد: این طرح‌ها مبلغی حدود سه میلیون و ۵۳۶ هزار و ۹۹۴ ریال را شامل می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، «اسماعیل غنیان» در دومین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال سال جاری با اعلام این مطلب گفت: از این تعداد ۷۶۵ طرح با مبلغ یک‌میلیون و ۸۸۴ هزار و ۳۶ ریال انعقاد قرارداد شده و به ۷۵۵ طرح به مبلغ یک‌میلیون و ۷۴۰ هزار و ۷۹۵ ریال به بانک‌ها ارسال‌شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان ضمن بیان اینکه استان سمنان پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشور را به خود اختصاص داده است، بیان کرد: نرخ بیکاری استان در آخرین آمار، ۶.۶ درصد اعلام شده که این نرخ معادل وجود ۱۵ هزار نفر بیکار است که به نسبت آمار ۷۰۳ هزار نفری جمعیت استان نسبتاً مطلوب محسوب می‌شود، همچنین باید گفت ۱۱۴ هزار نفر بیمه شده اجباری و مشمول مقررات کار و تأمین اجتماعی در استان سمنان وجود دارد.

 

وی افزود: تعهد دولت در سال گذشته برای ایجاد اشتغال در استان سمنان بالغ بر ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر بود که با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مطلوب استان طی یک سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی در سامانه «رصد» از طریق ۴۰ دستگاه اجرایی ایجاد شد.

 

غنیان با بیان اینکه شغل‌های ایجاد شده طی سال ۹۷ در حوزه‌های مختلف حقوق بگیری، فصلی، مشاغل خانگی و. … بودند، تاکید کرد: ۵۰ درصد این اشتغال رسمی بوده و افراد طی آن از مزایای بیمه و حداقل دستمزد بهره می‌برند.

 

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سمنان با اشاره به اینکه در حوزه مشاغل خانگی تاکنون تعداد یک هزار و ۷۴۰ طرح برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند، ابراز داشت: این طرح‌ها مبلغ ۱۵۷ هزار و ۴۶۰ میلیون ریال را شامل می‌شود.

 

غنیان با بیان اینکه از تعداد طرح‌های موجود به یک هزار و ۱۰۵ طرح مشاغل خانگی تسهیلات پرداخت‌شده است، افزود: جمعاً این طرح‌ها ۹۸ هزار و ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت کردند.

 

وی بااشاره به اینکه طرح‌های مشاغل خانگی زمینه اشتغال یک هزار و ۱۸۱ نفر را در استان فراهم کردند، ابراز داشت: همکاری بانک‌ها و دستگاه‌های مربوط توانست این میزان اشتغال را به همراه داشته باشند لذا انتظار می‌رود در سال جاری این روند تداوم بیشتری یابد.

 

غنیان اذعان داشت: سند اشتغال استان سمنان به تفکیک بخش و شهرستان تدوین و پیش بینی می‌کنیم در سال ۹۸ با همکاری همه بخش‌های مربوط به اشتغال و اقتصادی تا سقف ۱۰ هزار شغل در همه زمینه‌های مختلف اشتغال ایجاد شود.

 

چاپ خبر