پرداخت ۴.۶ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کهگیلویه و بویراحمد
مبشری گفت: از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت چهار میلیارد و ۶۸۷ میلیون تومان تسهیلات خودکفایی، کارگشایی در سال جاری به مددجویان تحت حمایت پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، قباد مبشری امروز (۲۸ اردیبهشت) به خبرنگاران، گفت: پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه برای کاهش مشکلات اقشار آسیب‌ پذیر یکی از برنامه‌ های کمیته امداد است.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: 949 مورد تسهیلات کارگشایی، خودکفایی و مسکن با اعتبار چهار میلیارد و 687 میلیون تومان در سال جاری به مددجویان و اقشار نیازمند از محل منابع اعتباری صندوق قرض‌ الحسنه امداد ولایت پرداخت‌ شد.

 

وی ادامه داد: صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با هدف پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد و سایر نیازمندان تاسیس‌ شده که از محل اعتبارات این صندوق در سال جاری 635 مورد تسهیلات کارگشایی بااعتبار دو میلیارد و 757 میلیون تومان به مددجویان پرداخت‌شده است.

 

مبشری به پرداخت 46 مورد تسهیلات در بخش خودکفایی و اشتغال در صندوق امداد ولایت اشاره و یادآور شد: در این خصوص 614 میلیون تومان تسهیلات پرداخت‌ شده است.

 

این مسئول حمایتی پرداخت‌ 29 مورد تسهیلات ودیعه مسکن با اعتبار 145 میلیون تومان را از دیگر اقدامات صندوق امداد ولایت دانست و اضافه کرد: هفت مورد تسهیلات مسکن 1000 واحدی با اعتبار 35 میلیون تومان نیز از پرداختی‌ های امسال صندوق امداد ولایت است.

 

وی ارائه تسهیلات به سیل‌ زدگان استان در سال جاری را از دیگر برنامه‌ های صندوق امداد ولایت عنوان کرد و گفت: در این زمینه یک میلیارد و 135 میلیون تومان به 232 نفر از مددجویان خسارت‌ دیده از سیل امسال پرداخت شد.

 

مبشری در پایان از همه افراد خیر و نیکوکار استان دعوت کرد تا با افتتاح حساب و سرمایه‌ گذاری در صندوق قرض‌ الحسنه امداد ولایت کمیته امداد استان، در رفع مشکلات مددجویان این نهاد و اقشار نیازمند به‌ خصوص در ماه مبارک رمضان سهیم باشند.

چاپ خبر