خدیجه چنگیز خواستار مجازات عربستان سعودی شد
نامزد جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات عربستان را محکوم کرد و خواستار مجازات عربستان سعودی به خاطر قتل خاشقجی شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره، خدیجه چنگیز نامزد ترکیه ای جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستان سعودی از مجامع بین المللی خواست پرونده قتل شوهرش توسط دولت سعودی را فراموش نکنند. وی در جمع اعضای مجلس نمایندگان آمریکا خواستار محاکمه مقامات عربستانی شد.

 

خدیجه ضمن محکوم کردن سکوت کشورهای غربی به خصوص آمریکا که روزنامه واشنگتن پست در این کشور قرار دارد، از سازمان های جهانی خواست پرونده قتل شوهرش را پیگیری کنند.

 

خدیجه چنگیز افزود: باید منافع بین المللی مان را به کناری بگذاریم و بر اصول و ارزش های اخلاقی تمرکز کنیم. پس از قتل وحشیانه جمال خاشقجی٬ جناب ترامپ مرا به آمریکا دعوت کرد. من تصور می‌کردم می‌خواهند این پرونده را بررسی کنند، اما حالا که 7 ماه از این جنایت گذشته است٬ هنوز هم اقدام خاصی انجام نداده‌اند.

 

وی در ادامه خواستار مجازات عربستان سعودی شد و از آمریکا خواست تا فشارها علیه ریاض برای آزادی زندانیان سیاسی در این کشور را اعمال کند.

 

چاپ خبر