مدیرکل زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی:
توجه بانوان به کتاب و کتابخوانی باعث تربیت نسلی آگاه می شود
سلجوقی گفت: زنان مدیران فرهنگی خانواده هستند و توجه آنان به کتاب و کتابخوانی باعث تربیت نسلی کتاب خوان و آگاه می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، «فرشته سلجوقی» امروز(۲۶ اردیبهشت)در اولین نشست کتاب خوان بانوان مدیر استان خراسان رضوی ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) گفت: اقدام خلاقانه و ابتکاری و نوآورانه اداره کل کتابخانه های عمومی استان در برگزاری نشست کتاب خوان ویژه بانوان مدیر،حرکتی درست و قابل تقدیر است و به همین خاطر دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هم حمایت و پشتیبانی و کمک خود را از این فعالیت فرهنگی دریغ نمی کند.

 

مدیرکل زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی ادامه داد: موضوع کتاب و کتابخوانی در بین اقشار مختلف و بویژه زنان شاغل و زنان خانه دار از جمله فعالیتهایی است که امیدواریم مورد رضای الهی قرار بگیرد و از جمله باقیات صالحات باشد.

 

سلجوقی ادامه داد: با اشاره به تقارن این جلسه با سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س) گفت: این بانوی فرهیخته با اخلاص کامل با حمایت معنوی و اقتصادی از رسول مکرم اسلام(ص) نقشی بی بدیل در عبور نهال نوپای اسلام از بحرانهای سالهای ابتدایی تا تشکیل حکومت اسلامی داشت و حمایت اقتصادی او در ترویج اسلام بر هیچ کس پوشیده نیست.

 

وی ادامه داد: تعیین مهریه توسط حضرت خدیجه(س)،تفویض اختیار تمام ثروت به همسر و اعتماد کامل ایشان به حضرت رسول از جمله مواردی است که با درایت حضرت خدیجه زمینه را برای استفاده این ثروت در جهت پیشبرد اهداف رسالت هموار ساخت و حضرت رسول هم توانستند از این منابع مالی در جهت آزادی اسیران، کمک به یتیمان ودرماندگان و تحمل شرایط سخت ایام حصر در شعب ابوطالب بهره ببرند.

 

مدیرکل زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی با اشاره به لزوم توجه زنان شاغل به کتاب و کتابخوانی برای حضور موفق در مجامع و جایگاههای مدیریتی گفت: متاسفانه الگوی استفاده از فضای مجازی نشان می دهد اکثر زنان خانه دار بجای گرایش به کتاب و کتابخوانی در ایام فراغت خود به حضور در فضای مجازی می پردازند که جا دارد در راستای بهبود این وضعیت و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین زنان خانه دار اقدامات گسترده تری انجام شود.

 

سلجوقی شرایط حال حاضر اجتماع را باتوجه به هجمه های فرهنگی به ساحت اسلام و انقلاب ، به نحوی سخت تر از ایام جنگ تحمیلی دانست و ادامه داد: زنان مدیران فرهنگی خانواده هستند و توجه آنان به کتاب و کتابخوانی باعث تربیت نسلی کتاب خوان و آگاه می شود.

چاپ خبر