مدیرکل آموزش و پرورش همدان:
آموزش بیش از ۸ هزار سوادآموز سال جاری در همدان
مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در سال جاری ۸ هزار و ۷۰۵ نفر سواد آموز استان در دوره های مختلف سوادآموزی آموزش خواهند دید.

«محمد پورداود » در مورد سواد آموزان به خبرنگار شبستان در همدان گفت: امید است تا پایان سال 98، بر اساس یک برنامه مدون بتوانیم در استان جشن ریشه‌کنی بی‌سوادی را برگزار کنیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان  همدان افزود: در سال جاری 8 هزار و 705 نفر از سوادآموزان واجد شرایط در دوره های مختلف سوادآموزی ثبت نام و آموزش خواهند دید.

 

پورداود افزود:  از این تعداد حجم ابلاغی، 4 هزار و 108 نفر در دوره سوادآموزی، هزارو 954 نفر در دوره  انتقال و 2 هزار و 643 نفر در دوره تحکیم سواد هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد براساس نیازسنجی شهرستان ها و مناطق مراکز یادگیری محلی استان در سال 98 توسعه یابد.

 

وی اظهار داشت: هم اکنون برای تشویق افراد بی‌سواد برای حضور در دوره‌های سوادآموزی مبلغ 600 هزار تومان در مناطق شهری و 720 هزار تومان در مناطق روستایی در نظر گرفته شده که به آموزشدهنده ارائه می‌شود.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان  ابراز داشت: متقاضیان آموزش سواد به بی‌سوادان، می‌توانند با مراجعه به نواحی و یا آموزش و پرورش کل اعلام آمادگی کنند تا مراحل آموزش سوادآموزان و پرداخت حق‌الزحمه انجام شود.

 

پورداود در ادامه به رصد و پالایش افراد بی سواد اشاره و خاطرنشان کرد: به هنگام ثبت نام از دانش‌آموزان، مدرک تحصیلی والدین به منظور پالایش و استفاده در سامانه افراد بی سواد خواسته می شود.

 

وی با اشاره به اجرای این قانون از ابتدای سال 95 اظهار داشت: این محدودیت‌ها برای افراد سنین 10 تا 49 سال شامل صدور و یا تمدید گواهینامه، صدور پروانه کسب و ساختمانی و اخذ آن، دریافت مستمری برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی است.

 

وی در ادامه ارتقا توانمندی افراد جامعه، ایجاد تفکر مثبت در افراد، کمک به فقرزدایی، کاهش آسیب های اجتماعی، حفظ سلامت عمومی و خودمراقبتی و اصلاح سبک زندگی را از جمله پیامدهای رفع بی سوادی در جامعه عنوان کرد.

 

چاپ خبر