پیش بینی آب و هوا ۲۵ اردیبهشت/
هشدار وقوع سیل طی سه روز آینده
مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور، نسبت به سیلابی شدن رودخانه ها و احتمال وقوع سیل در مناطق مختلف کشور طی روزهای آینده هشدار داد.

«احد وظیفه» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان گفت: امروز در استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب و جنوب شرق کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد و در مناطقی از مرکز و شمال غرب بارش پراکنده باران داریم.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: بیشترین بارندگی را امروز در استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و چهارمحال و بختیاری خواهیم داشت که در برخی از این مناطق بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

 

وی ادامه داد: در ساعات بعدازظهر روز چهارشنبه، رگبار باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه های کوهپایه ای در گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، غرب و جنوب استان اصفهان، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق لرستان، مناطق جنوبی استان کرمان، شمال استان هرمزگان، شرق و شمال فارس و جنوب سیستان و بلوچستان پیش بینی می شود.

 

وظیفه خاطرنشان کرد: طی بعدازظهر و اوایل شب پنجشنبه ( 26 اردیبهشت) در استان های دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب شرق و شمال شرق کشور، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و برای بخش هایی از مرکز کشور بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: در این روز در استان های خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، فارس، نیمه غربی کرمان، جنوب غربی یزد، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بیشترین بارندگی را خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه شرایط بارندگی در مناطق ذکر شده طی روز جمعه ادامه دارد و در بخش هایی از شرق کشور نیز شاهد بارش پراکنده باران خواهیم بود، نسبت به سیلابی شدن رودخانه ها و احتمال وقوع سیل در مناطق مختلف کشور طی روزهای آینده هشدار داد.

 

وظیفه یادآور شد: بعدازظهر پنجشنبه در شرق خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه غربی اصفهان، فارس، ارتفاعات زاگرس مرکزی درچهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب لرستان و شمال شرق خوزستان، جنوب و غرب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و برخی مناطق هرمزگان رگبار باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید موقت و احتمال سیلابی شدن ناگهانی و موقتی رودخانه های کوهپایه ای پیش بینی می شود.

 

وظیفه گفت: بعدازظهر جمعه در نیمه غربی اصفهان، نیمه شرقی فارس، ارتفاعات شرقی زاگرس مرکزی در شرق کهگیلویه و بویراحمد و شرق چهارمحال و بختیاری، جنوب یزد، کرمان، شمال هرمزگان و برخی نقاط سیستان و بلو چستان، رگبار باران، وزش باد شدید و احتمال سیلابی شدن رودخانه ها وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه امروز و فردا برای مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و در شمال سیستان و بلوچستان باعث وقوع پدیده گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

 

مدیر پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: طی روزهای پنجشنبه و جمعه برای استان های واقع در شمال شرق کشور کاهش 4 تا 6 درجه ای دما و از شنبه تا دوشنبه هفته آینده افزایش 5 تا 8 درجه ای دما را پیش بینی می کنیم.

 

 

 

 

چاپ خبر