هراس آمریکا از اقدام ایران علیه نیروهای واشنگتن در منطقه
آمریکا رسما هراس خود از اقدامات ایران علیه نیروهای واشنگتن در منطقه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، پس از آن که شورای عالی امنیت ملی ایران سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) را گروه تروریستی نامیده و مقابله با هر کدام از نیروهای آن در منطقه را مجاز اعلام کرده، آمریکا نیز نسبت به ایران هراس بیشتری یافته است.

 

در این رابطه، سنتکام امروز بیانیه ای منتشر کرده که حاکی از نگرانی آمریکا در خصوص اقدام ایران علیه نیروهای این فرماندهی در منطقه خاورمیانه است.

 

طبق ترجمه مهر، ارتش آمریکا بار دیگر ادعای خود مبنی بر نگرانی از بابت قریب ‎الوقوع بودن تهدید نیروهای هم‌پیمان ایران در عراق و سوریه را تکرار کرد.

 

تاکید مجدد گروه تروریستی سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) بر این مقوله ناشی از ضد و نقیض‌گویی این روزهای فرماندهان ائتلاف ادعایی مبارزه با داعش است.

 

این در حالی است که «کریس گیکا»، ژنرال انگلیسی که در حال حاضر معاون فرمانده ائتلاف ادعایی آمریکا علیه داعش است سه‌شنبه در اظهاراتی متناقض با ادعاهای دولت آمریکا گفته بود «تهدید» نیروهای هم‌پیمان ایران در عراق و سوریه افزایش نیافته است. 

 

طبق ترجمه فارس، با آنکه این فرمانده انگلیسی اندکی بعد تلاش کرد مواضعش را با ادعاهای دولت آمریکا علیه ایران همسو کند، سخنان او بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت و کارشناسان آن را شاهدی بر تلاش کاخ سفید برای تحریف واقعیت‌ها درباره ایران دانستند. 

 

اما حالا «بیل اربن»، سخنگوی سنت‌کام در بیانیه‌ای مدعی شد اظهارات گیکا با اطلاعات آمریکا و هم‌پیمانان این کشور درباره «نیروهای تحت حمایت ایران» در منطقه مغایر است.

 

وی در ادامه اضافه کرد فرماندهی مرکزی آمریکا با هماهنگی ائتلاف ضد داعش سطح هشدار تمامی نیروهای ائتلاف در عراق و سوریه را افزایش داده است.

 

اربن گفت: «در نتیجه، همزمان با آنه ما تهدیدهای قریب‌الوقوع احتمالی علیه نیروهای آمریکایی در عراق را تحت نظر داریم و به دقت آن را رصد می‌کنیم، ائتلاف در سطح بالایی از هشدار قرار دارد.»

 

دولت آمریکا اخیراً مدعی شده اطلاعاتی از قصد نیروهای هم‌پیمان با ایران برای حمله به نیروهای آمریکایی در عراق دریافت کرده است.

 

البته ایران اگرچه این نیروها را تروریستی اعلام کرده و تاختن به آن ها را مجاز دانسته اما تاکنون هیچ گونه اقدام نظامی علیه این نیروها نداشته و ادعاهای سنتکام را رد کرده است./

چاپ خبر