دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم:
۳۰ خرداد، آخرین مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره نمایشنامه نویسی گام دوم
ملتجی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۳۰ خرداد ماه ۹۸ آثار خود را به سایت جشنواره به نشانی www.mashhadtheater.ir و یا پست الکترونیکی gamedovomdrama@gmail.com ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از مشهد، «مرتضی ملتجی» امروز(۲۳ اردیبهشت) در نشست خبری با اصحاب رسانه ، اظهار داشت: همزمان با آغاز دهه پنجم انقلاب و رهنمودهای مقام معظم رهبری در چله دوم انقلاب اقدام به برگزاری این جشنواره کردیم که پوستر آن در نشست قبلی رونمایی شد و امروز هم فراخوان آن اعلام می‌شود.

 

دبیر اجرایی اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند تا ۳۰ خرداد ماه ۹۸ آثار خود را به سایت جشنواره به نشانی www.mashhadtheater.ir و یا پست الکترونیکی gamedovomdrama@gmail.com ارسال کنند.

 

وی با بیان اینکه نتایج مرحله اول در ۲۰ تیر ماه ۹۸ اعلام می‌شود و آخرین مهلت ارسال متن نمایشنامه هم ۳۰ شهریور ماه ۹۸ خواهد بود، خاطرنشان کرد: اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقباسی گام دوم در ۳ بخش نمایشنامه‌های صحنه‌ای، نمایشنامه‌های نوجوان و نمایشنامه‌های خیابانی و در ۲ مرحله طرح دراماتیک و نمایشنامه کامل برگزار می‌شود و در پایان ضمن معرفی و تجلیل ۹ برگزیده این جشنواره (نفرات اول تا سوم هر بخش)، ۵ نمایشنامه برگزیده در هر بخش توسط دبیرخانه جشنواره به چاپ خواهد رسید.

 

«سعید تشکری» هم در این نشست اظهار داشت: رشد جزیره‌ای، دوری از شیوه‌های نوین و حرکت‌های تک‌صدایی از جمله مشکلات حوزه تئاتر بوده و این هنر را به سمتی سوق داده که تنها بیانگر دغدغه‌ها است.

 

دبیر علمی اولین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی اقتباسی گام دوم، افزود: نمایشنامه‌نویسی اقتباسی سابقه‌ای کهن در کشور دارد و نمایشنامه‌نویس به واسطه اقتباسی که ایجاد می‌کند بیانگر و ارائه‌دهنده یک ارتباط مفهومی است.

 

وی با اشاره به اینکه باید به سمت اصلاح روش‌های غلط فعلی و جایگزینی با روش‌های روز و نوین حرکت کنیم، بیان کرد: در گام دوم انقلاب و پس از گذشت ۴ دهه هنوز در حوزه اقتباس با مشکل مواجه هستیم و رفع معضلات کنونی در این حوزه نیازمند یک وحدت همه‌جانبه میان تمامی متولیان این عرصه اعم از مسئولان و هنرمندان هستیم.

چاپ خبر