رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، خبر داد
طراحی نخستین استارتاپ مساجد جهان اسلام در تهران
دکتر ارزانی از برگزاری نخستین استارتاپ مساجد جهان اسلام به ‌مدت سه روز در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مسجد و کانون‌های مساجد خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حبیب‌رضا ارزانی» در بیان اقدامات این کانون‌ها برای تحقق شعار سال، گفت: اخیرا جلسه‌ای با مدیران ستادهای کانون‌های مساجد استان‌ها داشتیم که در این جلسه دو موضوع را دنبال کردیم.

 

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور افزود: یکی از این موضوعات بحث تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و دیگری «شعار سال» بود که در همین راستا درباره عرصه های فعالیت کانون های مساجد تبادل نظر شد؛ از جمله عرصه «تولید فیزیکی» که مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره داشتند.

 

وی ادامه داد: برخی از کانون‌های فرهنگی هنری در کشور در عرصه تولید، کارهای بسیار فاخر هنری و فرهنگی دارند و کالاهای خود را عرضه می‌کنند. ما نیز در حال آماده کردن یک شبکه توزیع برای این کالاها هستیم تا بچه‌های مسجد و مردم بتوانند کالاها را ببینند و خریداری کنند.

 

ارزانی اظهار کرد: موضوع مهم‌تر، بحث «تولید فکر، اندیشه، نوآوری و خلاقیت» است که در این حوزه چند کار در دستور کار قرار گرفته است. نخست اینکه سال ٩٨ را سال «آموزش» اعلام کردیم زیرا بسیاری از اعضای کانون‌های مساجد، قدرت خلاقیت و نوآوری دارند اما درباره کیفیت عرضه کالا اطلاعات لازم را ندارند. به همین دلیل طرح «استارتاپ و ایده‌شو» را ویژه مساجد کشور تعریف کردیم.


 

وی از راه‌اندازی استارتاپ مساجد جهان اسلام خبر داد و گفت: نخستین استارتاپ یا ایده‌شو مساجد جهان اسلام را که یک کار بسیار فاخر است به ‌مدت ۳ روز در تهران برگزار و در آن ایده‌های موثر برای جذب کودکان و نوجوانان جهان اسلام به مساجد آموزش داده می شود.


 

رئیس ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد تأکید کرد: در این استارتاپ نگاه وحدتی جهان اسلام حاکم است و تنها مختص جهان تشیع یا تسنن نیست بلکه تمام مساجد جهان اسلام و به طور خاص‌تر مساجد کشورهای عضو اکو مدنظر هستند.

 

 

 

چاپ خبر