در کمیسیون شوراهای مجلس؛
کلیات طرح تشکیل استان «اصفهان شمالی» به تصویب رسید
نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح استان اصفهان شمالی در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی خبر داد.

دکتر «سید جواد ساداتی نژاد» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: کلیات طرح تشکیل استان اصفهان شمالی با رأی اکثریت اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

 

نماینده مردم شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: کلیات این طرح با حضور اعضای این کمیسیون، نمایندگان وزارت کشور، وزارت اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش های مجلس در جلسه عصر روز یک شنبه ۲۲ اردیبهشت این شورا بررسی و دفاعیات لازم انجام شد و در نهایت به تصویب اعضا رسید.

 

ساداتی نژاد با بیان اینکه نمایندگان استان اصفهان هم نظر مثبتی در خصوص این طرح دارند، اظهار داشت: این طرح پس از تصویب در کمیسیون شوراها برای بررسی و تصویب نهایی به صحن علنی خواهد رفت و امیدواریم با نگاه مثبت نمایندگان به تصویب نهایی برسد.

 

طرح تقسیم استان اصفهان و تشکیل استانی به نام «اصفهان شمالی» نخستین بار اسفندماه سال گذشته از سوی دکتر «سید جواد ساداتی نژاد» نماینده شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

 

این طرح  پس از دو سال کار کارشناسی از سوی ۳۳ نماینده مجلس و از جمله چهار نماینده استان اصفهان امضا و در جلسه علنی ۲۰ اسفند ۹۷ اعلام وصول شد. امضاکنندگان این طرح خواستار تشکیل استان اصفهان شمالی مرکب از شهرستان های کاشان، آران و بیدگل، نطنز، اردستان، نایین، گلپایگان، خور و بیابانک و خوانسار با جمعیت قریب به یک میلیون نفر شدند.

 

موافقان این طرح، شرایط، پیشینه و قرابت فرهنگی اجتماعی منطقه شمال استان اصفهان، بعد مسافت به مرکز استان و تحمیل هزینه های مختلف، بروکراسی شدید اداری و عدم توانمندی مدیران اصفهان در رسیدگی به همه شهرهای استان را از دلایل تدوین طرح خود اعلام کرده اند./

چاپ خبر