اولویت بانک ها حمایت از رونق تولید و اشتغال زایی باشد/ توسعه اقتصادی در گرو بانکداری بدون ربا
احمدی گفت: اشتغال پایدار و رونق تولید با همکاری بانک ها تحقق می یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، اعضای هیئت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران عصر امروز ( ۲۲ اردیبهشت) با استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

 

علی محمد احمدی در این دیدار، اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد سال گذشته جزو پنج استان برتر کشور در جذب اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری شد.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بانکداری بدون ربا نقش مهمی در توسعه اقتصادی دارد، اظهار داشت: بدون شک برای تحقق شعار رونق تولید، تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی باید در اولویت کاری بانک ها قرار گیرد و تقویت این واحدها با همراهی بانک ها فراهم می شود.

 

احمدی تاکید کرد: بانک ها باید تسهیلات خود را با شرایط آسان به مردم ارائه دهند تا همه اقشار بتوانند از تسهیلات بانکی بهره ببرند.

 

عیسی امامی نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه یکی از رسالت های این بانک دوری از بانکداری ربوی است، گفت: در ۱۰ سال گذشته حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان منابع از محل سپرده مردمی جذب شد.

 

عضو هیئت مدیره بانک مهر ایران گفت:  در ۲ سال گذشته نیز ۱۱۰ هزار میلیارد تومان سپرده مردمی جذب منابع داشتیم.

 

امامی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه از سوی این بانک پرداخت شد، گفت: این میزان در سال جاری رشد قابل توجهی خواهد داشت.

چاپ خبر