امام جمعه بجنورد:
حوزه های فرهنگی در سند توسعه خراسان شمالی مغفول مانده است
امام جمعه بجنورد با تأکید بر اینکه در برنامه ریزی های سند توسعه خراسان شمالی باید فرهنگ و معنویت هم مد نظر باشد، گفت: متأسفانه در سند توسعه استان، حوزه های فرهنگی به خوبی دیده نشده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد، آیت الله «ابوالقاسم یعقوبی» ، امروز(20 اردیبهشت) در خطبه های نماز جمعه این هفته که در محل مصلی بزرگ امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به رونمایی از سند توسعه خراسان شمالی در هفته گذشته، گفت:  باید حوزه های فرهنگی به خوبی در سند توسعه استان دیده شود و برای آن بودجه اختصاص داده شود.

 

امام جمعه بجنورد افزود: متأسفانه در این سند نامی از حوزه علمیه برده نشده و از فعالان قرآنی و فرهنگی که نقش بسزایی در تبیین ارزش ها و فرهنگ جامعه دارند، کمتر دیده شده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: سند توسعه باید جامع باشد و در کنار برنامه ریزی برای مسائل مادی، برنامه ریزی برای مسائل معنوی و فرهنگی هم مورد توجه قرار گیرد.

 

آیت الله یعقوبی از مورد غفلت قرار گرفتن سفر مقام معظم رهبری در سال 91 به خراسان شمالی در سند توسعه استان، انتقاد کرد و بیان داشت: به برکت حضور رهبر معظم انقلاب، شاهد توسعه عجیبی بودیم که به تعبیر برخی از مسئولان 20 سال استان رو به جلو رفت.

 

وی با تأکید بر اینکه باید این برکات و کمک ها در سند توسعه استان به خوبی آورده شود تا نقش ولایت فقیه و روحانیت در جامعه فراموش نشود، تصریح کرد: انتظار می رود این سفر به عنوان افتخار در سند توسعه آورده و نوشته شود.

 

امام جمعه بجنورد در ادامه با اشاره به مهلت 60 روزه ایران برای طرف های قرارداد برجام، افزود: ایران تا کنون پایبند برجام بوده تا دنیا بفهمد ما اهل جنگ نیستیم.

 

آیت الله یعقوبی اظهارداشت: ایران اسلامی قوانین بین المللی را رعایت می کند اما اگر آن ها بخواهند نقض پیمان کنند ما هم این عهد را می شکنیم و به گفته رهبری برجام را آتش خواهیم زد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در ادامه با اشاره به سالروز وفات حضرت خدیجه(س) و حضرت ابوطالب در هفته آینده، گفت: پیامبر گرامی اسلام با وفات این دو بزرگوار دو یار مهربان و حقیقی خود را در آن شرایط سخت از دست داد.

 

آیت الله یعقوبی رحمت، برکت و مغفرت را سه هدیه خداوند در ماه رمضان به بندگان برشمرد و افزود: خداوند در قبال آن، تقوا، شکرگزاری و رشد و بالندگی معنوی را از بندگان در این ماه خواسته است.

  
 

چاپ خبر