اجرای یک طرح شهروندان کانادا در ماه رمضان
در شهر هلیفکس ایالت نوا اسکاتیا کانادا مسلمانان طرح جالبی برای برگزاری نمازهای جماعت مساجد این کشور اجرا می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از چرونیکل هرالد، در شهر هلیفکس ایالت نوا اسکاتیا کانادا مسلمانان طرح جالبی برای برگزاری نمازهای جماعت مساجد این کشور اجرا می کنند. در این شهر مسلمانان یکدیگر را برای رساندن به مسجد با طرح همسفری کمک می کنند.

 

کسانی که اتومبیل دارند همسایه های مسلمان خود را برای رساندن به محل مسجد کمک می کنند که قرار است تا آخر ماه رمضان این طرح ادامه داشته باشد.

 

در کانادا این طرح از سال ها پیش اجرا می شود و مردم برای کاهش آلودگی هوا به صورت مشترک از خودروهای یکدیگر استفاده می کنند. در این طرح مردم به جای استفاده از خودروهای تک سرنشین از خودروهای مشترک استفاده می کنند و در این صورت ترافیک و آلودگی هوا کاهش پیدا می کند.

 

مسجد امت یکی از مساجد اصلی شهر هلیفکس است که در سال 2011 افتتاح شد. این مسجد گنجایش بیش از هزار نفر نمازگزار را دارد.

 

به نوشته حوزه، عبدالله یاسری امام جماعت یکی از مساجد شهر درباره این طرح گفت: 20 نفر فرم پر می کنند و 6 نفر دارای اتومبیل داوطلب می شوند تا آنان را از نقاط دور به مسجد برسانند. بسیاری دیگر می توانند از این ابتکار که در روزهای آینده بسیار کارآمد است استفاده کند.

 

یاسری افزود: ما روزانه میزبان 400 نفر نمازگزار از نمازهای یومیه  گرفته تا نماز شب هستیم. مشکل پارکینگ نداریم و فضای پارک کافی در مسجد وجود دارد که با دو ساختمان نزدیک اشتراکی است و تمام طور شب به ما اختصاص دارد.

چاپ خبر