خشم کاربران توئیتر از انتشار توئیت ترکی الحمد
اظهارات شخصیت‌های نزدیک به حکومت سعودی در حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به غزه با موج خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الجزیره، اظهارات شخصیت‌های نزدیک به حکومت سعودی در حمایت از حمله رژیم صهیونیستی به غزه با موج خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

 

موج خشم کاربران شبکه‌های اجتماعی از انتشار توئیت «ترکی الحمد»، نویسنده سعودی نزدیک به «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی که مقاومت فلسطین را عامل بحران خواند، همچنان در اوج خود قرار دارد.

 

«ترکی الحمد» که تا کنون اظهار نظرهای جنجالی زیادی داشته در صفحه توئیتر خود به طور ضمنی مدعی شد که درگیری در غزه را ابتدا نیروهای مقاومت آغاز کرده‌اند.

 

توئیت الحمد واکنش بسیاری از فعالان عربی را برانگیخت؛ «سعید الحاج» یک پژوهشگر عرب در توئیتی نوشت: صرف نظر از واقعیت اشغالگری و حق مقاومت که از لحاظ دینی، حقوقی و انسانی به رسمیت شناخته شده است، چگونه می‌توانید فراموش کنید که این موج تنش را رژیم اشغالگر با کشتار سه نفر از مبارزان فلسطینی پدید آورد.

 

وی افزود: چگونه این قدر ساده و راحت واقعیت‌ها را به فراموشی می‌سپارید تا قربانی و نه جلاد را سرزنش کنید.

 

«عبدالله مصطفی» یک فعال سرشناس دیگر عرب هم نوشت: «همین سوال را از حاکمان عربستان و امارات می‌پرسیم وقتی نمی‌توانند جنگ در یمن را در مدت فقط سه ماه یکسره کنند، چرا به این جنگی که فراتر از توانمندی نظامی آنهاست ورود کردند این جنگی بیهوده و برای ریخته شدن خون‌ها بود.»

 

توئیت دیگری متعلق به «ندیم قطیش»، مجری و خبرنگار شبکه سعودی الحدث هم موجی از خشم در شبکه‌های اجتماعی را برانگیخت او نوشته است: پول چند وعده افطار را برای خرید صدها موشکی که از غزه شلیک شد هزینه می‌کنید.

چاپ خبر