مدیرکانون های مساجدمازندرا ن:
جشن «روزه اولی ها» ویژه خواهران در کانون های مساجد مازندران برگزار می شود
حجت الاسلام علیخانی از برگزاري آئين تجليل از دختران نوجوان كه برای نخستین بار روزه می‌گیرند با عنوان «روزه اولی ها» همزمان با ماه ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) در یکی از كانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبرداد.

حجت الاسلام«محمود علیخانی» امروز(17اردیبهشت) ضمن تشریح برنامه های کانون های فرهنگی هنری مساجد مازندران در ماه مبارک رمضان به خبرنگار شبستان گفت: ماه مهمانی خدا برنامه های متنوعی به همت فعالان مسجدی و با حضور خودجوش مردم مومن دیار علویان در یکهزار و 157کانون فرهنگی هنری مساجد استان برگزار می شود.

 

وی، برگزاری تفسیر کوتاه با حضور نمازگزاران، برپایی جلسات سنتی قرآن و کرسی های تلاوت، اجرای مسابقات قرآنی، برپایی سفره های ساده و کریمانه افطاری و ... را از جمله برنامه های کانون های در این ایام برشمرد و افزود: امسال دختران نوجوان كه برای نخستین بار روزه می‌گیرند با عنوان «روزه اولی ها» همزمان با ماه ولادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) در یکی از كانون های فرهنگی هنری مساجد استان مورد تجلیل و تکریم قرار می گیرند.

 

مدیرستادهماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجدمازندرا ن با بیان اینکه این طرح بصورت کشوری در ماه مبارک رمضان اجرایی می شود، ادامه داد: سهمیه استان مازندران برای برگزاری جشن روزه اولی ها 40نفر است.

 

وی اهتمام به جذب کودکان و نوجوانان به ویژه از قشر خواهران به مساجد، تکریم روزه اولی ها و تعظیم شعائر دینی را از جمله اهداف این برنامه فرهنگی دینی اعلام کرد و گفت: تلاش داریم اهمیت روزه و احکام شرعی متناسب با مدعوین به همت مبلغین کودک و نوجوان تبیین شود.

 

حجت الاسلام علیخانی با بیان اینکه از حافظان، قاریان و مؤذنین نوجوان در این ویژه برنامه تقدیر بعمل می آید، افزود: مسابقات قرآنی در قالب کتابخوانی، نقاشی، خوشنویسی، خاطره نویسی و... نیز در جشن روزه اولی ها برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه حمایت از پویش مردمی«هرمسجد یک خانه» برای مشارکت در ساخت مسکن سیل زدگان مورد توجه است، اظهار کرد: برنامه ریزی برای حضور پرشور اعضای کانون های مساجد استان در مراسم شب های قدر، زمینه سازی برای حضور دسته جمعی کانون های مساجد استان در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر و اجرای سرود در مسیرهای راهپیمایی روز قدس در دستور کار قرار دارد.

 

 

چاپ خبر