اجرای احکام اقتصادی اسلام فقر و محرومیت را از بین می برد/نقش مهم زکات در فقر زدایی
امام جمعه یاسوج گفت: زکات یکی از انفاق‌ های بسیار مهمی است که موجب ترویج فرهنگ کمک رسانی و بیشتر شدن همبستگی عمومی می‌ شود و نقش مهمی در فقرزدایی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، آیت الله سیدعلی اصغر حسینی امروز (۱۴ اردیبهشت) در نشست شورای زکات استان کهگیلویه و بویراحمد با تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان، گفت: از خدا می خواهیم که همه ما را از رحمت واسعه خود در این ماه مبارک بهره مند کند و بتوانیم از فرصت به دست آمده برای کمک به نیازمندان بیشترین بهره را ببریم.

 

امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هرکس در هر پست و مقامی که هست باید به وظیفه خود به درستی عمل کند، اظهار داشت: اگر هر کسی از جمله بازاری، مدیرکل، معاون و در هر شغلی وظیفه خود را به درستی انجام دهد، دنیا گلستان می شود.

 

وی ادامه داد: آنچه ما می بینیم احکام اسلام گاهی کم رنگ و به آنها عمل نمی شود، علتش این است که ما به وظایف خود به درستی و آن طور که باید و شاید عمل نمی کنیم.

 

آیت الله حسینی با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی برخاسته از اراده مردم است، گفت: بزرگمردی در تاریخ اسلام حرکتی برای خدا انجام داد و مردم هم هماهنگی کردند و با امام همراه و همگام شدند.

 

خطیب جمعه یاسوج یادآور شد: اگر وجود این مردم نبود، هرگز انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید و اگر مردم نبودند، دشمنان در هر مقطعی به هدف های خود می رسیدند.

 

رئیس شورای زکات کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اگر احکام اقتصادی اسلام به درستی اجرا شود فقر و محرومیتی وجود نخواهد داشت، تصریح کرد: بحث زکات یکی از انفاق‌ های بسیار مهمی است که موجب ترویج فرهنگ کمک رسانی و بیشتر شدن همبستگی عمومی می‌ شود.

 

وی با بیان اینکه پرداخت زکات نقش مهمی در فقر زدایی دارد، تاکید کرد: اگر همه با اخلاص و آنچه در توان داریم وظیفه خود را به خوبی انجام دهیم، آن وقت می توانیم قدمی برای مردم برداریم.

 

آیت الله حسینی تصریح کرد: هرکس در جهت رضای خدا عملی و یا کار خیری انجام دهد مثل کمک به فقرا و یاری درماندگان، به خودش کمک کرده و نتیجه کار خیرش متوجه او می‌ شود.

چاپ خبر