تولیت خبر داد:
برگزاری آزمون اعطای مدرک تخصصی به حفاظ در کاشان/رقابت ۱۳۸ حافظ از شمال استان اصفهان
مسؤول دارالقرآن الکریم اداره تبلیغات اسلامی کاشان گفت: مرحله نخست چهاردهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم با حضور ۱۳۸ حافظ منطقه شمال استان اصفهان در کاشان برگزار شد.

«سید عبدالرضا تولیت» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه شمال استان اصفهان گفت: مرحله نخست چهاردهمین دوره آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم صبح امروز همزمان با سراسر کشور در حوزه امتحانی کاشان برگزار شد.

 

مسؤول دارالقرآن الکریم اداره تبلیغات اسلامی کاشان افزود: در این آزمون معتبر قرآنی، ۱۳۸ حافظ از شهرستان های کاشان و آران و بیدگل در سه رشته حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و کل قرآن کریم با سایر متسابقین از سراسر کشور به رقابت پرداختند.

 

تولیت بیان داشت: این مرحله شامل ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن به صورت کتبی و چهار گزینه‌ای بود. نتایج این آزمون یکم تیرماه از طریق سایت تلاوت اعلام خواهد شد و متسابقین در صورت کسب بیش از ۷۰ درصد نمره ، برای آزمون شفاهی دعوت می شوند.

 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی کاشان خاطر نشان کرد: افرادی که در مراحل کتبی و شفاهی آزمون ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حفاظ قرآن نمره قبولی کسب کنند، حائز دریافت پنج درجه معادل دکترا(درجه یک)، فوق لیسانس(درجه دو)، لیسانس(درجه سه)، فوق دیپلم( درجه چهار) و دیپلم (درجه پنج) می شوند.

 

سید عبدالرضا تولیت افزود: اعطای این درجات برای کارمندان دولت و تمامی نیروهای اداری و سازمانی  برابر با افزایش و پرداخت حقوق همپایه این درجات تحصیلی است و این مزیت با توجه به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی با دستور ریاست جمهوری به نهادها و ارگان‌ها انجام می‌شود.

 

طرح اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن به استناد مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی از وظایف و محوریت‌های قانونی دارالقرآن ‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی است که به منظور ساماندهی و تسهیل خدمت‌رسانی دستگاه‌های اجرایی کشور برای حافظان قرآن کریم همه ساله حداقل یک دوره آزمون تخصصی قرآن کریم برگزار می‌شود.

 

چهار مرحله آزمون کتبی و شفاهی در بخش‌های مختلف ترجمه، مفاهیم و حفظ، ترجمه و مفردات و تفسیر و علوم قرآنی از شرکت‌کنندگان به عمل می‌آید و در پایان پنج درجه تخصصی به ترتیب عناوین استاد حفظ قرآنی، حافظ ممتاز قرآنی، حافظ کل قرآن، حافظ ۲۰ جزء و حافظ ۱۰ جزء قرآن به شرکت‌کنندگان ارائه می‌شود./

چاپ خبر