استاندار قزوین:
هر نوع تغییر کاربری آثار تاریخی ممنوع است
زاهدی گفت: هر نوع تغییر کاربری آثار تاریخی بدون تایید شورای برنامه ریزی استان، ممنوع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، «عبدالمحمد زاهدی» در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین بیان کرد: باید به اقامتگاه های ارزان قیمت با توجه به اینکه بخش مهمی از گردشگران ما داخلی و از افراد عادی جامعه محسوب می‌شوند، توجه ویژه ‌ای شود.

 

استاندار قزوین ادامه داد: قزوین شهری با ریشه ای کهن و صاحب نخستین خیابان کشور است و وجود بناهای قدیمی و تاریخی به همراه مساجد عظیمی مانند مسجد جامع و مسجد النبی (ص) بیانگر حضور جمعیتی انبوه در گذشته این شهر بوده است.

 

وی وجود آثار تاریخی و فرهنگی این شهر را یکی دیگر از ویژگی‌های ممتاز آن برشمرد و افزود: وجود چنین سرمایه‌ های عظیم بدون شک می ‌تواند در رفتارهای اجتماعی و فرهنگی شهروندان آن بسیار موثر باشد.

 

زاهدی عنوان کرد: وجود باغستان یک هزار ساله این شهر ویژگی خاصی را به آن بخشیده تا جایی که آن را با هیچ پارک و فضای سبزی نمی‌شود مقایسه کرد.

 

وی با بیان اینکه همه باید در حفظ آثار به جا مانده از گذشته این شهرتلاش کنند، گفت: به همین دلیل هر نوع تغییر کاربری مگر در موارد بسیار خاص و با تایید شورای برنامه ریزی استان، ممنوع اعلام شده است.

 

استاندار قزوین تصریح کرد: نگرش شهرداری به پیاده راه به جای خودرو محوری عامل مهمی در فرهنگ‌ سازی است؛ پیاده را ه محلی برای تعامل چهره به چهره شهروندان است که آثار خوبی را در ایجاد روابط اجتماعی افراد هم برجای می گذارد.

 

وی در خصوص حادثه سیل اخیر اظهار کرد: خوشبختانه با تعامل، همکاری و همدلی تمامی دستگاه‌ ها، صدمات ناشی از این حادثه در استان به حداقل رسید.

 

زاهدی انتقال بازار میوه و تره بار و احداث مکان جدیدی برای نمایشگاه بین المللی قزوین را هم از اقدامات قابل توجه شهرداری دانست.

 

گفتنی است در ادامه این نشست توافق نامه همکاری سه جانبه بین استانداری، شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری قزوین برای همکاری و تعامل همه جانبه در حوزه گردشگری به امضا رسید.

 

چاپ خبر