حمایت از تولید باید فرهنگ عمومی شود
آیت الله علما، گفت: اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی باید جایگاه خود را در ایران پیدا کرده و به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از کرمانشاه، «آیت الله مصطفی علما» امروز(دوشنبه، 9 اردیبهشت) در نشست شورای فرهنگ عمومی، گفت: بسیاری از کشور های پیشرفته جهان مانند ژاپن با اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی توانسته اند به چنین مرتبه و جایگاهی در جهان دست یابند.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، اقتصاد مقاومتی را کلید تمام مشکلات فعلی کشور خواند و افزود: اگر فرهنگ عمومی مردم به این سمت برود و همه مسئولان نیز تولید را حمایت کنند به راحتی از سد همه مشکلات موجود عبور خواهیم کرد.

 

وی افزود: اگر حمایت از تولید و اقتصاد عمومی نهادینه شود، ایران با توجه به استعداد های طبیعی که دارد می تواند به قله های پیشرفت و اقتدار دست یابد.

 

آیت الله علما، خوباوری و خودکفایی را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: اقتدار ایران یکی از مهمترین موضوعات است چرا که  همه امور زیر سایه همین اقتدار و امنیت پیش خواهد رفت.

 

امام جمعه کرمانشاه، با تشریح وضعیت کشورهای منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: در منطقه قدرتهای متکی به آمریکا را می بینیم که چگونه مجبور به پذیرش حقارت هستند و وقتی که ترامپ می گوید گرفتن پول از عربستان برای من از گرفتن پول از مستاجر راحت تر است بخاطر ذلالت و خواری آل سعود راهی جز سکوت ندارند.

 

وی در ادامه با اشاره به مصوبات شورای فرهنگ عمومی، گفت: شورای فرهنگ عمومی باید با تخصص و تفکر پیش برود و همواره به فکر بازخورد مصوبات و میزان تاثیر گذاری آن در جامعه باشد.

 

چاپ خبر