همزمان با دهه تکریم مساجد؛
۲۸ مسجد بخش کویرات آران و بیدگل غبارروبی و عطرافشانی می شود
مدیراجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد منطقه ابوزیدآباد آران و بیدگل از غبارروبی ۲۸ مسجد بخش کویرات این شهرستان همزمان با هفته تکریم و بزرگداشت مساجد خبر داد.

حجت الاسلام «محمد عرب» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در آران و بیدگل گفت: همزمان با هفته تکریم و بزرگداشت مساجد، ۲۸ مسجد بخش کویرات شهرستان آران و بیدگل غبارروبی و عطرافشانی می شود.

 

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد منطقه ابوزیدآباد با بیان اینکه دهه تکریم و غبارروبی مساجد با هدف آمادگی و آماده سازی برای حضور با نشاط و فعال در مساجد در ماه مبارک رمضان است، گفت: در طول این دهه برنامه های متعددی برای مساجد منطقه پیش بینی شده است که با همکاری مشترک هیئت امنا، کانون های فرهنگی مساجد، هیئات مذهبی و پایگاه های بسیج اجرایی می شود.

 

عرب در ادامه بیان داشت: دهه تکریم و تعظیم مساجد در واقع مقدمه ای برای تکریم مردم، کارگزاران، امام جماعت و جوانان و تعظیم مساجد است، لذا غبارروبی مساجد و تقدیر از خادمان و فعالان فرهنگی مساجد از جمله مهم ترین برنامه های این دهه در بخش کویرات خواهد بود.

 

وی افزود: اجرای برنامه های متنوع کانون های مساجد، حضور مردم و مسؤولان در نظافت، شستشو و غبارروبی مساجد، فضاسازی و آذین بندی مساجد و نصب احادیث و ادعیه ماه مبارک رمضان، سرکشی شورای هماهنگی و پشتیبانی امور مساجد در مساجد منطقه، حضور کارشناسان بهداشت محیط در مساجد از دیگر برنامه های مساجد در طول این دهه است.

 

٢٠ تا ٢٩ شعبان هر سال به نام دهه تکریم و بزرگداشت مساجد نامگذاری شده است./

چاپ خبر