حجت الاسلام کرامتی:
نقش کلیدی روحانیت در جذب جوانان به مساجد/مسجد باید یک مرکز فرهنگی و خلاق باشد
امام جمعه گلپایگان با گرامیداشت دهه تکریم مساجد، به نقش کلیدی روحانیت در جذب و گرایش جوانان به مساجد اشاره کرد و گفت: مسجد باید یک مرکز فرهنگی و خلاق باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گلپایگان،  حجت الاسلام «محمدتقی کرامتی» در خطبه های این هفته نماز جمعه گلپایگان در مصلای این شهرستان با اشاره به آغاز دهه تکریم مساجد و روایات متعدد ائمه اطهار  از ساخت مسجد تا حضور و توجه به مساجد گفت: مساجد باید پر رونق تر باشد و هم در وقت نماز و هم مناسبت های دینی و مذهبی پر شود و این امر توسط مراکز فرهنگی و بویژه صدا و سیما باید نهادینه شود.

 

امام جمعه گلپایگان به نقش کلیدی روحانیت در جذب و گرایش جوانان به مساجد با ابتکار، خلاقیت و داشتن ارتباط وسیع اشاره کرد و افزود: حضور در مسجد نباید صرف حضور برای نماز جماعت باشد بلکه مسجد باید یک مرکز فرهنگی و خلاق باشد و هیات امنای مساجد هم از جوانان خلاق و فرهنگی در کنار افراد با تجربه بهره بگیرند و خادم مسجد نباید با ترش رویی و بد اخلاقی نوجوان و جوان را از مسجد فراری دهد.

 

کرامتی با بیان اینکه مساجدی باشور و نشاط و جاذب هستند که هیات امنا و مسئول و خادمی خوش اخلاق و خوش رفتار دارند، تاکید کرد:  مدیریت مسجد باید با محوریت روحانیت و عقلانیت جمعی برنامه ریزی و مسجد را از حالت رکود خارج کنند.

 

وی افزود: توجه به نظافت مسجد هم اهمیت دارد و باید چشم اندازهای جذاب مسجد نمایان باشد و دارای نور کافی، زیبایی ظاهری و فضای عطر و غیره باشد تا سبب گرایش افراد به مسجد باشد  و نمازگزاران و هیات امنا در آستانه بهار قرآن فضای مساجد را به نحو قابل قبولی تغییر دهند.

 

حجت الاسلام کرامتی با اشاره به هفته کار و کارگر، کار و تلاش را سبب عزت، سربلندی، آسایش در حوزه های فردی و اجتماعی دانست و بیان کرد: جامعه ای که بخواهد تمدن ساز باشد و در عرصه های علمی، جعانی پیشرو باشد، این جامعه باید اهل کار و تلاش و جهاد باشد و از تنبلی پرهیز کند.

 

خطیب نماز جمعه گلپایگان  با اشاره به اینکه دشمنان امروز اقتصاد را به عنوان یک حربه سیاسی استفاده می کنند و کشور ضعیفی وابسته به نفتی مانند عربستان را تحقیر می کند، ادامه داد: کشور دارای سرمایه های عظیم است ولی باید استفاده درست و به موقع از آن را با تکیه به ظرفیت های داخل و قطع امید از خارج یاد گرفت تا بتوان از این بحران اقتصادی نیز گذر کرد.

 

وی اعدام طلاب و فعالان اجتماعی شیعه به بهانه تروریسم توسط عربستانی با سابقه جنایت جنگی در کشور یمن و عدم محکومیت آن توسط مجامع بین المللی نشان از انحطاط جامعه بین المللی دانست  که با زمینه سازی ظهور می توان بساط این جور و اوضاع غم بار دنیای امروز را برچید.

 

حجت الاسلام کرامتی با تقدیر از خدمات سردار عزیز جعفری برای خدمات گسترده فرهنگی و دفاعی و غیره، انتصاب سردار سلامی را به فرماندهی کل سپاه را از افتخارات شهرستان عنوان کرد./

چاپ خبر