معاون امور توانمندسازی بنیاد علوی:
کمک ۲۰ هزار میلیارد ریالی بنیاد علوی برای اجرای طرح های اشتغالزایی در کشور
معاون امور توانمندسازی بنیاد علوی با تأکید بر اینکه بنیاد علوی تاکنون بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های اشتغالزایی در استان ها ارائه داده است، گفت: این تسهیلات در پی انعقاد تفاهم نامه با استانداران تصویب و پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، احمد حاج علیزاده شب گذشته(۴ اردیبهشت) در بازدید از شهرک اختصاصی آب معدنی شهرستان کوهرنگ که با حضور جمعی از مسئولین استان در این شهرستان برگزار شد، گفت: بنیاد علوی در راستای حمایت از کالای ایرانی و ایجاد اشتغال تاکنون طرح های بسیاری را در سراسر کشور اجرا کرده است.

 

معاون امور توانمندسازی بنیاد علوی با اشاره به اینکه این بنیاد تاکنون بیش از سه هزار طرح اشتغالزایی در مناطق محروم کشور مصوب کرده است، افزود: از این تعداد برای بیش از 2 هزار و 900 طرح انعقاد قرارداد صورت گرفته است و در حال اجرا هستند.

 

وی تعداد اشتغال ایجاد کل طرح های تصویب شده در کشور را حدود 26 هزار و 500 نفر دانست و اظهار کرد: با تکمیل پروژه های در حال ساخت حدود 21 هزار نفر از این تعداد مشغول به کار می شوند.

 

حاج علیزاده با بیان اینکه سرمایه گذاران طرح های توانمندسازی و اشتغال روستایی فقط هشت درصد سود تسهیلات بانکی را پرداخت می کنند، تصریح کرد: پنج درصد از این سود را بنیاد علوی و پنج درصد را نیز معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری می پردازند.

 

معاون امور توانمندسازی بنیاد علوی با اشاره به اینکه این بنیاد تاکنون بیش از 40 مرکز درمانی در مناطق محروم کشور احداث کرده است، اضافه کرد: ساخت حدود یک هزار کلاس درس و برگزاری دوره های توانمندسازی دانش آموزان این مناطق نیز از دیگر فعالیت های این بنیاد است.

 

وی با تأکید بر اینکه بنیاد علوی تاکنون بیش از 20 هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای طرح های اشتغالزایی در استان ها ارائه داده است، خاطرنشان کرد: این تسهیلات در پی انعقاد تفاهم نامه با استانداران تصویب و پرداخت شده است.

 

حاج علیزاده اجرای طرح های آبادانی و پیشرفت را از دیگر رویکردهای مهم بنیاد علوی در مناطق محروم و روستایی کشور خواند و اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح ها رونق اقتصاد مقاومتی، کاهش بیکاری، ارتقای معیشت اجتماعی و سطح امنیت و افزایش مهارت های کسب و کار است.

 

چاپ خبر