نماینده مردم شوش در مجلس:
مصوبات دولت برای کمک به سیل زدگان در خوزستان جای تقدیر دارد
نوری با اشاره به مصوبات دولت برای کمک به سیل زدگان در استان خوزستان گفت: اگر این مصوبات اجرایی شود، انقلابی در خوزستان ایجاد می کند.

«سید راضی نوری» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان در مورد وضعیت سیلاب در استان خوزستان گفت: علاوه بر اینکه استان خوزستان درگیر باران های سیل آسا بود، سیلاب های استان های بالادست نیز به این استان ورود کرد و باعث خسارات و آسیب هایی به زمین های کشاورزی و زیرساخت های این استان شد.

 

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر زیرساخت های این استان در بخش آب و برق و همچنین جاده و راه های ارتباطی دچار مشکل شده است و تقریبا تمامی زمین های کشاورزی مردم آسیب جدی دیدند و محصول شان از بین رفته است.

 

وی ادامه داد: دولت مصوبات خوبی را برای کمک به سیل زدگان استان خوزستان در نظر گرفته است که اگر این مصوبات اجرایی شود، انقلابی را در استان خوزستان به وجود می آورد.

 

وی با تقدیر از رییس جمهور برای حضور در استان خوزستان و بررسی روند امور در این استان اظهار داشت: پیگیری های دولت جای تقدیر دارد و مصوبات خوبی را در این زمینه داشته است. یکی از مصوبات دولت در رابطه با تسهیلات پنج میلیون تومانی به کشاورزان است که این اقدام شجاعانه و قابل تقدیری است.

 

نوری تصریح کرد: البته ما معتقدیم دولت باید در بحث کمک به مردم برای تهیه وسایل منزل و همچنین بازسازی منازل مسکونی شان باید کمک بیشتری به آسیب دیدگان انجام دهد. ترمیم و بازسازی زیرساخت های استان نیز باید در برنامه های دولت باشد.

 

وی تصریح کرد: در حال حاضر آب در قسمت بالایی استان فروکش کرده است اما در شهرهای پایینی همچنان شاهد حجم آب بالایی در زمین های کشاورزی و منازل مسکونی هستیم و تا زمانی که این سیلاب هست نمی توان برآورد دقیقی از میزان خسارات داشت.

 

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: طبق گزارش وزیر کشاورزی حجم خسارات به کشاورزان در سیل های اخیر 13 هزار و 300 میلیارد تومان است که سهم استان خوزستان از این عدد 48.45 درصد است./

چاپ خبر