شبستان گزارش می دهد؛
آران و بیدگل در نیمه شعبان غرق در شادی و سرور
همزمان با نیمه شعبان میلاد با سعادت مهدی موعود(عج)، آران و بیدگل مأمن فرزندان اهل بیت(ع) و پنجمین شهر مذهبی کشورغرق در شادی و سرور است.

خبرگزاری شبستان-آران و بیدگل، همزمان با نیمه شعبان میلاد با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود(عج)، آران و بیدگل مأمن فرزندان اهل بیت(ع) و پنجمین شهر مذهبی کشور غرق در شادی و سرور است.

 

هیئات مذهبی و کانون های فرهنگی هنری مساجد با آذین بندی سردر حسینیه ها و مساجد و معابر شهر، جلوه ای ویژه به این عید منتظران داده اند.

 

لحظاتی پیش، منتظران حضرت مهدی موعود(عج) در یکی از باشکوه ترین برنامه های منطقه شمال استان اصفهان، در قالب قافله انتظار با حرکت از میدان سپاه به طرف آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی (ع) و برپایی شادیانه این روز، مضجع شریف فرزند بلافصل امیرمؤمنان علی(ع) را گلباران کردند.

 

کارناوال های شادی در سطح خیابان ها و معابر آران و بیدگل برپاست و صدها ایستگاه صلواتی به صورت خودجوش و مردمی، در سطح شهر برپا شده و پذیرایی از عاشقان مهدی(عج) را بر عهده دارند.

 

کاروان پیاده ۵۰۰ نفری «هلال تا جمکران» هم که از صبح دیروز تا امروز مسیر یکصد کیلومتری آران و بیدگل به سمت مسجد مقدس جمکران را پیاده طی کرده اند، عصر امروز در مسجد مقدس جمکران همراه با خیل زائران این مکان مقدس، میلاد حضرت ولی عصر(عج) را جشن گرفتند.

 

آیین های جشن میلاد حضرت مهدی(عج) هم از شب گذشته در تکایا، حسینیه ها، مساجد و بقاع متبرکه شهرهای آران و بیدگل، نوش آباد، سفیدشهر و ابوزیدآباد و روستاهای تابعه برپا است و سخنرانان و واعظان به بیان ویژگی های منتظران و مداحان به مولودی خوانی می پردازند.

 

بامداد امروز هم آیین احیای شب نیمه شعبان با محوریت کانون های مساجد در بیش از ۳۰ مسجد شهرستان برگزار شد. این آیین در حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع)، هفت امامزاده از فرزندگان امام کاظم(ع) و امامزاده عبدالله ابوزیدآباد هم برگزار شد.

 

شهرستان آران و بیدگل در شمالی ترین نقطه استان اصفهان و ۲۱۵ کیلومتری از مرکز این استان و ۶ کیلومتری شهر کاشان واقع است/

چاپ خبر