دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی:
۲ تن مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف شد
زندی با تاکید بر اهمیت اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲ تن و ۴۸۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در خراسان جنوبی کشف و ضبط شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان  از بیرجند، «علی زندی» امروز (28 فروردین) در مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم اظهار کرد: خراسان جنوبی استای مرزی است که با کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر در دنیا بیش از 331 کیلومتر مرز مشترک دارد.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیش از 84 درصد تریاک دنیا در افغانستان کاشت و برداشت می شود، گفت: براساس آماری رسمی سازمان ملل سال گذشته بیش از 10 هزار تن تریاک در کشور افغانستان تولید شده است.

 

زندی افزود: خراسان جنوبی بیش از 86 نفر جانبار و 103 نفر به عنوان شهید در این عرصه تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

 

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 39 تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است، ادامه داد: متاسفانه کشفیات مواد مخدر صنعتی در استان بیش از 500 درصد رشد داشته است و بسیار نگران کننده است.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی  از کشف 2 و تن و 480 کیلوگرم انواع مواد مخدر از ابتدای امسال خبر داد و تاکید کرد: در این راستا بیش از 248 نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل شدند.

 

زندی با تاکید بر اینکه زنگ خطر اعتیاد  جدی است، گفت: کوچکترین غفلت در حوزه مواد مخدر موجب می شود خانواده ما نیز گرفتار این بلای خانمان سوز شود.

 

وی با بیان اینکه آسیب های اجتماعی به جایی رسیده که مقام معظم رهبری شخصا برای مبارزه ورود پیدا کرده اند، افزود: مبارزه با مواد مخدر یکی از اولویت های حوزه آسیب های اجتماعی است و با برگزاری این جشنواره ها باید سفیرانی به عنوان مبارزه با موادمخدر تربیت کنیم.

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ اسلامی و دینی در بین خانواده ها برای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، عنوان کرد: در سال گذشته دانش آموزانی که درگیر پدیده شوم اعتیاد شده بود درمان کردیم.

 

زندی در پایان تاکید کرد: همه ما باید اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر را در رجامعه رقم بزنیم چرا که دولت به تنهایی نمی تواند با این پدیده شوم مبارزه کند.

چاپ خبر