نماینده سازمان ملل:
کنفرانس ملی در موعد مقرر در لیبی برگزار می شود
یکی از نمایندگان بلندپایه سازمان ملل گفت که علی رغم افزایش تنش ها و درگیری های هشت ساله در لیبی،سازمان ملل مصمم به برگزاری کنفرانس ملی در مورد انتخابات احتمالی در این کشور است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «دیلی استار»، یکی از نمایندگان بلندپایه سازمان ملل گفت که علی رغم افزایش تنش ها و درگیری های هشت ساله در لیبی،سازمان ملل مصمم به برگزاری کنفرانس ملی در مورد انتخابات احتمالی در این کشور است.

وزرای خارجه « G-7» به «خلیفه حفتر» رئیس ارتش خواخوانده ملی هشدار داده اند که از تعرض به طرابلس دست بردارد یا اینکه باید با واکنش بین المللی مواجه شود.

«غسان سلامه»،نماینده سازمان ملل در امور لیبی که با خبرنگاران در طرابلس گفتگو می کرد گفت که هر اتفاقی در لیبی بیفتد،کنفرانس ملی برای تعیین تکلیف انتخابات در این کشور برگزار خواهد شد.

سازمان ملل قصد دارد کنفرانسی را در مطقه جنوب غربی «قدامس» در روزهای 14 تا 16 آوریل برگزار کند تا انتخابات برای برون رفت لیبی از بی نظمی ها و هرج و مرج های جناحی،مورد بررسی قرار بگیرد.

سلامه گفت که سازمان ملل به دنبال آن است تا نگذارد بحران جدید از کنترل خارج شود.

وی در این باره گفت: «ما به مدت یک سال برای برگزاری این کنفرانس ملی تلاش کرده ایم و این اقدام سیاسی را به راحتی و به سرعت رها نمی کنیم.»

سلامه افزود: «ما می دانیم که برگزاری کنفرانس در این شرایط سخت که درگیری ها تشدید شده است کاری سخت است اما برای برگزاری آن در موعد مقرر مصمم هستیم.»

چاپ خبر