به منظور تسریع روند امدادرسانی به سیل‎زدگان گلستانی؛
فرمانده کل ارتش از مناطق سیل‎زده استان گلستان بازدید کرد/ تلاش ارتش برای خروج سیلاب
سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش برای بررسی اقدامات انجام شده در تسریع امدادرسانی به سیل‎زدگان صبح امروز(یکشنبه ۱۱ فروردین) وارد استان گلستان شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش برای بررسی اقدامات انجام شده در تسریع امدادرسانی به سیل‎زدگان صبح امروز وارد استان گلستان شد.

 

وی ضمن بازدید از مناطق سیل زده با سیل‎زدگان گلستانی گفتگو کرد و همچنین اقدامات ارتش جمهوری اسلامی را در این منطقه به منظور بررسی شرایط خروج سیلاب از شهرها و روستاها بررسی کرد.

 

فرمانده کل ارتش در حاشیه‎ای این بازدیدها و در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ارتش به همراه دیگر نیروهای مسلح در نخستین‎ روزهای ابتدایی وقوع سیل در استان گلستان حضور داشتند و به امر امدادرسانی به سیل‎زدگان و مردم منطقه پرداختند.

 

وی تصریح کرد: انتقال مردم از  محلهای پرخطر به محلهای امن، اسکان، تغذیه و حفظ بهداشت و درمان سیل‎زدگان از جمله اقداماتی بود که در روزهای نخست سیل در این منطقه مدنظر قرار گرفت.

 

سرلشکر موسوی متذکر شد: در گام بعدی ارتش در تلاش است که بتواند خطرات ناشی از میزان حجم آب انباشته شده در این منطقه را کاهش دهد و در تلاش هستیم که تا قبل از آنکه آب به برخی از شهرها و روستاها پیشروی کند بتوانیم این سیلاب را به دریا منتقل کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم هر چه بیشتر آسیبها را کاهش دهیم و  بتوانیم خطرات جانی را به صفر برسانیم  تا مردم کمترین آسیب را ببینند.

 

فرمانده کل ارتش تاکید کرد: باید آبهای موجود از منطقه خارج شود و همچنین از ورود آبهای دیگری که بهخاطر بارشهای آینده و احتمال آب شدن برف‌ها، سیلابهای بیشتری منطقه را تهدید می‌کند جلوگیری شود.

 

 

چاپ خبر