دومین جلسه محاکمه فعالان زن عربستان
دومین جلسه فعالان زن عربستان از جمله«لجین الهذلول» امروز در ریاض برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، صفحه رسمی «معتقلی الرای»(بازداشت شدگان عقیده) در توئیتر امروز(چهارشنبه هفتم فروردین 1398) نوشت: مقامات سعودی امروز دومین دادگاه فعالان زن عربستان «لجین الهذلول» و تعدادی از فعالان حقوقی و بازداشت شدگان زن کردند.

در این صفحه که به انتقال اخبار بازداشت شدگان و نقض حقوق بشر در زندان های عربستان اختصاص دارد، آمده است که دادگاه کیفری در ریاض این محاکمه را برگزار کرده است. اما ما به شدت با این محاکمه مخالف هستیم و از مقامات سعودی می خواهیم همه آنها را به سرعت آزاد کنند.

صفحه معتقلی الرای از کاربران شبکه اجتماعی خواست تا در توئیت های خود هشتگ هایی را منتشر کنند که مخالفت خود را نسبت به اقدامات سرکوبگرانه ضد این بازداشت شدگان به ویژه محاکمه بدون دلیل آنها اعلام کنند.

در همین راستا، «علیاء» خواهر لجین الهذلول گفت: برائت لجین در این دادگاه منطقی است.

علیاء در توئیتر خود نوشت: دومین جلسه محاکمه لجین به دلیل عدم آگاهی و درک تدابیر و برنامه های آتی سخت تر است.

وی در توئیت پیش خود نوشته بود که لجین از 10 ماه پیش بدون اتهام و بدون وکیل در زندان به سرمی برد. وی در اولین جلسه غافلگیر شد و مهلت دو هفته ای برای پاسخ دادند. وی توانست پس از جلسه اول وکیل بگیرد. به وکیل اجازه دادند تا یک ساعت در هفته با موکل گفتگو کند.

از سوی دیگر، «ولید» برادر لجین الهذلول نیز در توئیتر خود آغاز جلسه دادگاه امروز را اعلام کرد. ادرس دادگاه را از نقشه گوگل ارایه داد.

ولیدالهذلول درحال حاضر ساکن تورنتوی کاناداست . وی پیش از این در مقاله سی ان ان درباره نقش «سعود القحطانی» مشاور پیشین «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان در بازداشت و بازجویی از خواهرش که در می 2018 دستگیر شد، سخن گفته است.

اعضای خانواده وی و فعالان و سازمان های حقوق بشر اعلام کردند که لجین مورد شکنجه، آزار جنسی قرار گرفته است.

مقامات سعودی،لجین و فعالان زن دیگر را متهم به ارتباط مشکوک با طرف های خارجی کردند و شکنجه متهمان را تکذیب کردند.

چاپ خبر