برلین میزبان همایش«سنت نبوی»
همایش «سنت نبوی(ص)» به همت مرکز فرهنگی اسلامی آلمان پایان ماه مارس ۲۰۱۹ در برلین برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الالوکه، مرکز فرهنگی اسلامی آلمان، همایش شرعی فرهنگی  با موضوع «سنت نبوی(ص) » به عنوان دومین منبع شرعی در اسلام پس از قرآن کریم را در برلین پایتخت آلمان برگزار می کند.

این همایش روز یکشنبه 31 مارس از ساعت 13 تا 20 با حضور شخصیت ها و اندیشمندان اسلامی برگزار می شود.

 

ریاست این همایش را شیخ «فرید حیدر» نویسنده کتاب «مقدمه ای برعلوم حدیث» برعهده دارد و قرار است به علم سنت نبوی با تشریح این کتاب که در سال 2007 این کتاب را به زبان آلمانی نوشته است،  بپردازد.

این همایش شامل شرح مهمترین معانی مصطلحات « سنت، حدیث، متن، سند، راوی» است. همچنین در این همایش انواع حدیث (صحیح، حسن و ضعیف) و سایر مسایل مهم پرداخته شود.

همچنین بخشی از این همایش به استماع پرسش های شرکت کنندگان درباره سنت نبوی(ص) و علم حدیث و پاسخ به آنها اختصاص دارد تا به مسایل نامشخص توضیح داده شود و برای همگان سود دارد.

 

گفتنی است، تعداد مسلمانان در آلمان، چهار میلیون و 500 هزار نفر است و مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی در آلمان به شمار می آیند؛ به طوری که در دهه 19 کشور آلمان به یکی از مهمترین مراکز اسلام شناسی تبدیل شد و مرکز اسلامی هامبورگ یک مرکز بین المللی در این کشور به شمار می آید؛ در آلمان مسلمانان از لحاظ دینی آزادی دارند، بیشتر مسلمانان آلمان می توانند مسائل مذهبی خود را آزادانه انجام دهند و نیمی از آنها، به شدت پایبند ادای تکالیف و وظایف مذهبی هستند. شهرکلن آلمان یکی از شهرهای این کشور است که مناسک دین اسلام برای مسلمانان در آن اجرا می شود و حتی اجازه پخش اذان نیز داده می شود.

چاپ خبر