امام جمعه شهرکرد:
فضای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گسترش یابد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه باید فضای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گسترش یابد، گفت: باید فضایی در دستگاه های اجرایی و ادارات حاکم شود که مردم به راحتی بتوانند موارد امر به معروف و نهی از منکر را بدون واهمه بیان کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از شهرکرد، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام شب گذشته (۲۵ اسفند) در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که با حضور جمعی از مسئولین استان در دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، بر استفاده از لحظات و ایام ماه رجب تاکید کرد و گفت: این ماه ها فرصتی است تا مسائل ایمانی، اخلاقی و معنوی تقویت شود.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد با بیان اینکه جامعه باید نسبت به منکرها حساس باشد، افزود: متأسفانه شاهد وقوع برخی از منکرها در جامعه هستیم که بسیار تکان دهنده است.

 

وی با اشاره به حاشیه های برگزاری جشن روز مهندس در فرهنگسرای شهرکرد، اظهار کرد: برگزاری چنین جشن هایی در تراز جمهوری اسلامی و مردم متدین استان نیست.

 

امام جمعه شهرکرد اظهار کرد: نباید به سادگی از وقوع چنین منکرهایی در جامعه گذشت زیرا برخی ها می خواهند این منکرها در جامعه عادی شود بنابراین باید با حساسیت نسبت به این امور با مجریان برگزاری چنین برنامه هایی برخورد جدی شود.

 

حجت الاسلام نکونام با بیان اینکه باید فضای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات گسترش یابد، تصریح کرد: باید فضایی در دستگاه های اجرایی و ادارات حاکم شود که مردم به راحتی بتوانند موارد امر به معروف و نهی از منکر را بدون واهمه و ترس بیان کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه به گردشگری باید به عنوان یک ظرفیت برای انتقال ارزش ها بنگریم، ادامه داد: گردشگری باید ارتقابخش باشد و با نظارت بر این امور از منکرات احتمالی در گردشگری جلوگیری کرد.

 

امام جمعه شهرکرد برخورد فرهنگی با چهارشنبه سوری را مؤثرتر از برخورد فیزیکی دانست و خاطرنشان کرد: باید با فرهنگ سازی برگزاری چهارشنبه سوری برای مردم قبح داشته باشد و آن را به عنوان یک ارزش معنوی نگاه نکنند.

 

چاپ خبر