معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد:
هنر بهترین ابزار برای نشان دادن معضلات اجتماعی به مسئولان است
کاراندیش مروستی گفت: نشان دادن معضلات و مشکلات موجود در جامعه از طریق هنرهایی همچون فیلم و عکس به مسئولان، یکی از رسالت‌های ارزشمند هنرمندان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، «علی اصغر کار اندیش مروستی» در اختتامیه هفته فیلم و عکس سمنان با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت‌های هنر، ابراز کرد: با امکانات مطلوبی که در کشور وجود دارد، می‌توانیم برای رفع معضلات و مشکلات استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاها در حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و معیشتی اقدام کنیم.

 

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر ارشاد با بیان اینکه می‌بایست به سمتی حرکت کنیم که فیلم‌سازی، هنر و عکاسی ما هدف‌دار بوده و بخشی از مشکلات موجود در کشور راه برطرف کند، افزود: نشان دادن معضلات و مشکلات موجود در جامعه از طریق هنرهایی همچون فیلم و عکس به مسئولان یکی از رسالت‌های ارزشمند هنرمندان است.

 

وی افزود: هنر باید در خدمت فرهنگ، تاریخ و میراث کشور باشد و موجب تثبیت تثبیت و تقویت هویت ملی و انتقال آن  به نسل‌های بعد شود.

 

کاراندیش مروستی با بیان اینکه اگر اثری بتواند ماندگار شود مورد تحسین و افتخار نسل‌های پیش روی کشور قرار بگیرد، می‌تواند به اثری فاخر، ارزشمند و جاودانه تبدیل شود و رسالت اصلی هنر در این مهم، محقق شده است.

 

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنر و فرهنگ مکمل همدیگر هستند و کسی که کار هنری انجام می‌دهد اگر از اطلاعات تاریخی و فرهنگی برخوردار نباشد، نمی‌تواند به خلق اثر ماندگار و ارزشمند بپردازد.

 

وی با بیان اینکه طی پنج سال گذشته در حوزه معاونت توسعه وزرات ارشاد در تمامی استان‌ها جلساتی را با مسئولان عالی و فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته‌ایم و می‌توان گفت بیش از ۸۰ درصد اعتبارهای وزارتخانه در سال ۹۲ در تهران هزینه می‌شد از سوی دیگر باید گفت ما توانستیم اعتبارهای وزارتخانه را در آن مقطع، دو برابر و ارسالی این منابع به استان‌ها را به شش برابر افزایش دهیم اما همچنان در استان‌ها نیازمند تخصیص اعتبار هستیم.

 

کاراندیش مروستی بیان کرد: در تلاش هستیم با تخصیص اعتبارات ویژه شهرستان‌ها، منابع را در برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری و اداره امور مجتمع‌های فرهنگی و هنری هزینه‌کنیم لذا باید گفت سال آینده در حوزه اعتبارات شهرستان‌ها، پیشرفت قابل توجه و چشمگیری را شاهد خواهیم بود.

 

کار اندیش مروستی تاکید کرد: تخصیص اعتبارات و افزایش منابع صرف، بدون داشتن راهبرد مشخص، برنامه‌های منظم و مدون در حوزه فرهنگ و هنر، منجر به موفقیت و حصول نتیجه مطلب نخواهد شد.

 

معاون حقوقی و امور مجلس و استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما امروز در حوزه فرهنگ و هنر در مقوله آموزش و حمایت از هنرمندان ضعیف هستیم که باید در سال آینده علی‌رغم اینکه سال بودجه‌ای سختی برای دولت است، در این دو مهم به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابیم.

 

چاپ خبر