مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی حوره خراسان رضوی:
فرهنگ زیارت از بهترین راه های تربیتی نسل جوان است
حجت الاسلام حسین زاده، یکی از بهترین راه های تربیتی آحاد مردم به ویژه نسل جوان را ترویج فرهنگ زیارت دانست و گفت: بار تربیتی زیارت اولیاء خدا بسیار بالاست.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری شبستان هرمزگان به محل برگزاری اردوی فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در مشهد، حجت الاسلام «حمید حسین زاده» در کلاس آداب زیارت و سیره امام رضا(ع) در دارالهدایه حرم مطهر به اهمیت تربیت اشاره و اظهار کرد: خداوند تنها در یک مورد 11 بار سوگند یاد کرده و آن، بحث مهم «تربیت نفس» است.

 

وی، هدف از بعثت انبیا و اولیاء الهی را تربیت بشر دانست و به تشریج دلایل تاکید بر زیارت اولیا خدا پرداخت و افزود: براساس روایات، هر قدمی که برای زیارت امام رضا(ع) برداشته می شود ثواب یک عمره دارد زیرا در تربیت افراد بسیار موثر است.

 

مبلغ دفتر تبلیغات اسلامی حوره خراسان رضوی با بیان اینکه بینش غلط موجب ریزش و بینش صحیح نیز باعث رویش می شود، عنوان کرد: آدم های با تربیت، اهل عبودیت و بندگی هستند.

 

 

وی با طرح این پرسش که چکار کنیم که زیارت ما را تربیت کند، گفت: برای اینکه مشمول تربیت زیارت قرار گیریم باید بعد از زیارت و زمانی که به شهرهای خود بر می گردیم آداب زیارت را رعایت کنیم.

 

غسل زیارت، وضو، زدودن کینه دیگران از دل، گفتن 100 مرتبه ذکر الله اکبر، اذن دخول، سلام دادن و گفتن جمله «وَلا جَعَلَهُ اللَّهُ آخِرَ الْعَهْدِ مِنّى لِزِيارَتِكُمْ» زمانی دور شدن از حرم از آداب زیارت است.

 

 

گفتنی است؛ ۸۳ نفر از فعالان عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان اعم از امام جماعات، مدیرمسئول، رابط و واحد خواهران کانون ها به مناسبت بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد از صبح امروز(۲۴ اسفند ماه جاری) تا ۲۷ اسفند به مدت چهار روز در دوره های مختلف فرهنگی آموزشی مرزبانی از مکتب اهل بیت(ع)، آشنایایی با مبانی فکری جریانات تکفیری، نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در مشهد مقدس شرکت می کنند.

 

 

 

 

چاپ خبر