امام جمعه سنندج:
کمک به نیازمندان و فقرا ذخیره دنیا و آخرت برای انسان است
ماموستا خدایی، با بیان اینکه دستگیری و کمک به افراد نیازمند باعث رشد معنوی انسان می شود، گفت: کمک به نیازمندان و فقیران ذخیره دنیا و آخرت برای انسان است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان  از سنندج، «ماموستا عبدالرحمان خدایی» امروز ( 24اسفند) در خطبه های نماز جمعه که با حضور نمازگزاران در مسجد جامع سنندج برگزار شد، گفت: کمک به نیازمندان  و فقیران ذخیره دنیا و آخرت برای انسان است و این وظیفه هر انسان مسلمانی که در حد توان مالی خود به فقرا و تهی دستان کمک کند.
 

وی با اشاره به اهمیت ترویج انفاق و نیکوکاری، افزود: ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری از ضرورت های امروزی جامعه است و باید همه در کمک به نیازمندان و فقیرا ن به ویژه در این ایام نزدیکی سال جدید هیچ کوتاهی نکنیم.

 

ماموستا خدایی اظهار داشت: در دستورات قرآنی و احادیث ما همواره بر کمک کردن به افراد نیازمند تاکید ات زیادی شده است، زیرا دستگیری و کمک به این افراد باعث رشد معنوی انسان می شود.وی در ادامه افزود: کردستان سرزمین فرهنگ و هنر است و باید از این ظرفیت ویژه برای پذیرایی هرچه بیشتر از مسافران نوروزی و توسعه گردشگری در استان بهره زیادی ببریم.

 

امام جمعه سنندج بیان کرد: همچنین پذیرایی از مهمانان در فرهنگ غنی مردم کردستان نهادینه شده است و باید از این ویژگی‌های مثبت در این ایام نوروز برای توسعه گردشگری و اشتغال‌زایی در این راستا تلاش  بیشتری  کنیم.

 

ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به چهارشنبه آخر سال افزود: از خانواده‌ها در خواست می کنیم که با درایت وهوشیاری خود از بروز وقایع ناگوار در شب چهارشنبه آخر سال پیشگیری کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: بکوشیم در این سال جدید در زندگی خود تحول ایجاد کنیم و توشه‌ی خوبی را برای آخرت خود برداریم.

چاپ خبر