خطبه های نماز جمعه آسمینون
اعتكاف، خلوت دل براى نزدیك‏ تر شدن به معبود است
خطیب موقت جمعه « آسمینون» گفت: (۲۹ اسفند) مصادف با سیزدهم رجب، آغاز ایام البیض و اعمال عبادى و معنوى «اعتكاف» است و اعتكاف، خلوت دل براى نزدیك‏تر شدن به معبود است.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، «حجت الاسلام حمزه رضوانی» امام جمعه موقت بخش آسمینون (نودژ)، در خطبه های نمازجمعه (24اسفند)، ضمن تبریک پیشاپیش ولادت حضرت علی علیه اسلام، گفت: حكمرانى عدالت محورانه حضرت على علیه السلام الگوى مسؤولان نظام اسلامى در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب‏ است.
حجت الاسلام رضوانی، در ادامه افزود: آخرین روز سال ۱۳۹۷ و آغاز ورود به سال جدید شمسى، مصادف با ولادت با سعادت امیرمومنان على علیه السلام شده است، ولادتى كه در آغاز ورود به چهلمین سال پیروزى انقلاب اسلامى، ظهور و بروز بالندگى و شكوهمندى آن، مى‏ تواند سرآغازى با شكوه و نوید بخش براى دوره‏اى جدید همراه با رشد و تعالى هرچه بیشتر با استعانت از آن امام همام و سرلوحه قراردادن زندگى، سیره و منش حكومت دارى عدالت محورانه آن حضرت و توصیه‏ هاى ایشان براى مسؤولین نظام اسلامى در تمامى عرصه‏ ها باشد.
امام جمعه آ سمینون، اظهار داشت: مقام معظم رهبرى و فرماندهى معظم كل قوا در هفته‏ اى كه گذشت،  با اعطاى نشان ذوالفقار بالاترین نشان افتخار نیروهاى مسلح كشورمان به سردار حاج قاسم سلیمانى فرمانده رشید و دلاور سپاه قدس، از یكى از جهادگران مردان خدا و جان بركفان سپاه اسلام تقدیر كردند كه بخش اخروى و معنوى آن بر اساس وعده الهى، بهشت برین و منزلت جاودانه است.

وی، اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب ضمن تجلیل از رشادت‏ هاى سردار حاج قاسم سلیمانى براى وى این‏گونه دعا كردند: ان‏شاءالله خداى متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل كند و زندگى ایشان را با سعادت و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا، هنوز سال‏ ها جمهورى اسلامى با ایشان كار دارد  امّا بالاخره آخرش ان‏ شاءالله شهادت باشد.
حجت الاسلام رضوانی، با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس جدید قوه قضایه به چند توصیه مهم مقام معظم رهبری در حکم ایشان اشاره کرد و افزود: یکی از توصیه ها و مطالبه های رهبر انقلاب از رئیس جدید قوه قضائیه مربوط به نیروى انسانى است که مى‏ فرمایند؛ «عنصر نیروى انسانى صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید.

خطیب موقت جمعه آسمینون، ادامه داد: در ریشه‏ كنى فساد از درون قوه كه مایه‏ مباهات شما و سرافرازى اكثریت قضات دادگاه‏ ها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نكنید.»، توصیه دیگر كه بسیار كوتاه و در عین حال كلیدى است مى‏ گوید؛ «در برخورد قضائى ملاحظه این و آن‏ را نكنید.» توصیه و مطالبه چنان روشن و صریح است كه نیازى به تفسیر و توضیح ندارد. ان شاالله باید به جایى برسیم كه روابط خویشاوندى، قدرت، ثروت، شهرت و امثال این‏ ها كوچك‏ ترین تأثیرى بر نحوه برخورد و عملكرد دستگاه قضایى نداشته باشد.

حجت الاسلام رضوانی، گفت: توصیه دیگر رهبر انقلاب درباره استفاده از جوانان است و تأكید مى‏ كنند؛ «از جوانان صالح و انقلابى و فاضل در مسؤولیت‏ هاى قوه استفاده كنید.» مورد دیگر در حكم رهبر انقلاب درباره جایگاه قاضى و دادگاه است؛ «قاضى و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضى، سدّ محكمى در برابرانگیزه‏ ها و عوامل نفوذ و انحراف است.»

امام جمعه موقت آسمینون، ابراز داشت: ( 24 اسفند) ۱۳۶۳ در انفجارى تروریستى در نماز جمعه تهران ۱۴ نفر شهید و ۸۸ نفر زخمى شدند؛ اما نماز جمعه بدون كم و كاست برگزار شد، این روز در تاریخ انقلاب اسلامى به‏ عنوان یكى از روزهاى بزرگ رشادت و سربلندى امام جمعه ونمازگزاران جمعه ماندگار شده است.
خطیب موقت جمعه آسمینون، با اشاره به 13 رجب (29 اسفند)؛ آغاز ایام البیض و اعمال عبادى و معنوى «اعتكاف» گفت:اعتكاف، خلوت دل براى نزدیك‏تر شدن به معبود است.
وی، در پایان به برخی از مناسبت های پیش رو اشاره کرد و افزود: رحلت یادگار امام حاج سیداحمد خمینی ، ولادت جواد الائمه علیه السلام، عید نوروز و آغاز سال 1398و روز جهانی مبارزه با تبعیض  از مناسبت های پیش رو است .

چاپ خبر