مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پیشنهاد داد:
صحنی به نام حضرت شاهچراغ (ع) در حرم امام رضا (ع)
سهرابی گفت: انتظار داریم تا در آستان قدس رضوی حداقل یک صحن یا باب هم به نام حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) داشته باشیم تا به معرفی بیش از پیش این شخصیت مذهبی پرداخته شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «صابر سهرابی»،امروز (پنجشنبه 23 اسفند) در دیدار با مسئول فرهنگی طرح خادمیاری آستان قدس رضوی و مسئول نمایندگی آستان قدس رضوی در استان فارس با ابراز خوشحالی از راه اندازی یک ظرفیت فرهنگی و هنری در استان، گفت: امید است تا با نگاهی یکپارچه به ظرفیت ها و ایجاد یک حرکت منسجم اثرگذاری بیشتری داشته باشیم.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با پیشنهاد انعقاد تفاهم نامه بین آستان قدس رضوی و این اداره کل بیان کرد: می توانیم گام های بلند و محکمتری را در حوزه فرهنگ و هنر به ویژه در زمینه کتابخوانی با این تفاهم و انسجام در سطح استان برداریم.

 

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد حضرت شاهچراغ (ع) و شهر شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت در ایران افزود: انتظار داریم تا در آستان قدس رضوی حداقل یک صحن یا باب هم به نام حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) داشته باشیم تا هم به معرفی بیش از پیش این شخصیت مذهبی پرداخته شود و هم فضایی برای شناساندن استان فارس و شهر شیراز شود.

 

وی خاطرنشان کرد: مباحث فرهنگی نیاز به هزینه فکری، مالی و زمانی و هماهنگی و انسجام همه دستگاه و مردم دارد تا بتواند اثربخشی بیشتری داشته باشد و با اضافه شدن یک ظرفیت دیگر امید داریم تا با ایجاد این همبستگی بتوانیم در بحث فرهنگ سازی به ویژه در زمینه کتاب خوانی موفق تر و مؤثرتر باشیم و سال آینده عنوان پایتختی کتاب را برای استان فارس به دست آوریم.

چاپ خبر