مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان:
طراحان مد و لباس مورد حمایت قرار می‌گیرند
فاضلی با تاکید بر اینکه طراحان مد و لباس مورد حمایت قرار می‌گیرند گفت: گیلانی‌ها به خوش‌لباسی شهره هستند و باید در زمینه طراحی مد و لباس ایرانی اسلامی نیز پیشگام باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رشت، «فیروز فاضلی» شب گذشته(چهارشنبه، 22 اسفند) در آئین اختتامیه جشنواره مد و لباس در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت با بیان اینکه واقعیت‌ها قابل انکار نیستند و اولین مرحله تغییر، پذیرش آن است گفت: در عرصه مد و لباس با بحران مواجه بوده و نمی‌توان آن را انکار کرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های مد موجب ایجاد تغییر تدریجی در نوع پوشش مطابق با فرهنگ کشور می‌شود.

 

وی با بیان اینکه لباس و فرهنگ دو روی یک سکه و وابسته به هم هستند تصریح کرد: در کتب تاریخی و مرجع همچون تاریخ بیهقی، قابوسنامه و دیوان حافظ همواره لباس مورد توجه بوده و در ادبیات دارای تقابل‌های لباسی برای تبیین مفاهیم هستیم.

 

فاضلی لباس را شخصیت انسان دانست و افزود: گیلانی‌ها به خوش‌لباسی شهره هستند و باید در زمینه طراحی مد و لباس ایرانی اسلامی نیز پیشگام باشند.

 

وی با تاکید بر حمایت از طراحان مد و لباس خواستار تداوم چنین جشنواره‌هایی شد و بیان کرد: اجرای فعالیت‌ها نباید منوط به وجود شخص یا موسسه باشد باید کارها را به جوانان با انگیزه سپرد.

 

گفتنی است، نود و ششمین نمایشگاه ملی مد و لباس فجر با عنوان مد و لباس ایرانی - اسلامی گیلان از شنبه( ١٨ اسفند) با نمایش ٤٧ اثر در بخش‌های مانتو ٣١ اثر، کودک هفت  اثر، بخش تصویرسازی پنج اثر، بخش کیف سه اثر و بخش کفش یک اثر از ٢٢ هنرمند استان در رشت برگزار شد.

 

هدیه حیدری و لادن ملک‌راه (مشترک)، الهه آبان، نیلوفر البرجی، یزدان فردوس، طاهره محمدزاده، مهتاب فیروزشاد، مرجان ندایی، هانیه دوستی، فاطمه صادق‌نژاد، شهرزاد مجلسی، محمدعلی محمدی، مهناز وقار حسن‌پور، نگار ناظری، الهه غلامرضاپور، سکینه فاتحی‌نیا، شکیبا قاسمی‌خواه، ساریه موسویان، فاطمه پرمون، آزاده قاسمی، مهری خسروانی و لیلا اکبرپور طراحانی بودند که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته شد.

 

چاپ خبر