«لیبرمن»، برنامه ترور رهبران حماس و جهاد را فاش کرد
وزیر پیشین جنگ رژیم صهیوینستی در برنامه تلویزیونی این رژیم از برنامه ترور رهبران حماس و جهاد و مخالفت «بنیامین نتانیاهو» با این برنامه پرده برداشت.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خلیج آنلاین، «آویگدور لیبرمن» وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم به خاطر مخالفتش با برنامه اجرای عملیات ترور هدفمند رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه حمله کرد.

شبکه دوم رژیم صهیونیستی به نقل از لیبرمن اعلام کرد: در جولای گذشته، هنگامی که وی وزیرجنگ بود، به نتانیاهو پیشنهاد داد تا عملیات ترور رهبران حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه اجرا شود.

 

وی افزود: نتانیاهو به وی گفته است که باید حداکثر ضربه ممکن به همه ساختار متعلق به شاخه نظامی جهاد اسلامی و حماس هدایت شده باشد.

لیبرمن گفت: برنامه را هنگامی که در راس وزارت جنگ این رژیم (می 2016 تا نوامبر 2018 ) بوده است، برای تصفیه حساب با رهبران این دو جنبش تدوین کرد، اما نتانیاهو در پایان با آن مخالفت کرد.

 

وزیر پیشین جنگ صهیونیستی گفت: از ماه آوریل 2018 تا زمان استعفایش در نوامبر همان سال، تلاش کرده تا نتانیاهو و هیئت وزیر را نسبت به ضرورت اجرای این برنامه قانع کند. اما در پایان، گزینه ای جز ترک باقی نماد.

لیبرمن در نوامبر 2018 در اعتراض به پذیرش آتش بس از سوی لیبرمن در قبال جنگ با گروههای فلسطینی در غزه استعفا داد. در نتیجه این جنگ دو روزه 460 موشک از غزه به سرزمین های اشغالی پرتاب شد.

 

رهبر حزب ملی گرای افراطی «اسرائیل خانه ما» نسبت به افزایش توانایی نظامی جنبش های حماس و جهاد در نوار غزه هشدار داد.

وی گفت:  در طول دو سال، موشکهای این دوجنبش می توانند به منطقه بزرگ تل آویو معروف به «غوش دان» برسند.

چاپ خبر