بهشت مالیاتی قاره اروپا برای فرار میلیاردها
در حال حاضر یک سوم میلیاردهای انگلیسی برای فرار مالیات در کشورهایی که گفته می شود بهشت مالیاتی هستند زندگی می کنند.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، روزنامه تایمز در گزارشی جزئیاتی از فرار مالیاتی ثروتمندان در کشور انگلیس خبر داده است. در این گزارش آورده شده است که در طول یک دهه گذشته بسیاری از ثروتمندترین افراد کشور انگلیس از پرداخت مالیات طفره رفته اند.

 

به نوشته این روزنامه در حال حاضر یک سوم میلیاردهای انگلیسی برای فرار مالیات در کشورهایی که گفته می شود بهشت مالیاتی هستند زندگی می کنند. یکی از بهترین این کشورها موناکو است که اکثر ثروتمندان انگلیسی در آنجا زندگی می کنند و در انگلیس کار می کنند.

 

بر اساس داده های ارائه شده در این گزارش نزدیک به 28 میلیاردر انگلیسی در حال حاضر در کشور موناکو زندگی می کنند و بسیاری دیگر در حال انتقال به این کشور هستند. بر این اساس نیمی از این 28 نفر در دهه گذشته خاک انگلیس را ترک کرده‌اند.

 

یکی از این افراد جیم راتکلیف، ثروتمندترین بریتانیایی است که کارخانه شیمیایی وی 46 میلیارد دلار ارزش دارد. وی و 10 میلیاردر انگلیس ساکن موناکو هستند و بیش از 408 تاجر انگلیسی در آنجا زندگی می‌کنند.

 

گزارش تایمز چند روز بعد از به تاخیر افتادن رای گیری پیشنهادی در پارلمان درباره پایان دادن به مالکیت شرکتهای مخفی در بیرون از جزیره منتشر شده است.

 

منبع: خبرگزاری فرانسه

چاپ خبر