تغییرات در وزارت خارجه/قاسمی می رود، نادی پور می آید
سخنگوی وزارت امور خارجه که رسما سفیر ایران در فرانسه شده جایش را به زودی قرار است به شخص دیگری بدهد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان، «بهرام قاسمی» سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان روز گذشته رسما به عنوان سفیر ایران در فرانسه معرفی شد.

 

وی قرار است به جای «ابوالقاسم دلفی» در آینده ای نزدیک راهی پاریس شود.

 

اما گمانه زنی ها در خصوص جایگزین قاسمی در رسانه ها شدت یافته و اکثرا از «افسانه نادی پور» مشاور وزیر خارجه در امور حقوق شهروندی به عنوان جانشین قاسمی یاد می کنند.

 

اگر نادی پور به این سمت برسد دومین زن سخنگوی وزارت خارجه خواهد بود و پیش از او «مرضیه افخم» اولین زنی بود که به این سمت رسید.

 

نادی‌پور سابقه معاونت اداره حقوق بشر و فعالیت در سفارتخانه‌های کشورمان در توکیو و لاهه (عضو هیأت نمایندگی کشورمان نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی) را در کارنامه کاری خود دارد.

 

او مرداد سال جاری به عنوان مشاور ظریف در امور حقوق شهروندی منصوب شد.

 

البته هنوز وزارت امور خارجه این اخبار را هنوز تائید نکرده است.

 

این در حالی است که از سویی دیگر تغییرات دیگری در وزارت امور خارجه حاکم شده و سفیر ایران در تاجیکستان با پایان ماموریتش جایش را به شخص دیگری می دهد.

 

«حجت الله فغانی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در «دوشنبه» ماموریت خود را پایان داده و در پایان ماموریت خود روز گذشته با مقامات عالی از جمله نخست وزیر، رئیس پارلمان، وزیر انرژی و منابع آب و سایر مقامات این کشور خداحافظی کرد.

 

اما خبرگزاری فارس از «محمدتقی صابری» معاون اداری و مالی وزارت خارجه به عنوان جانشین وی خبر داده است.

 

صابری اسفند ۱۳۹۶ و در پی تغییر ساختار وزارت خارجه  به جای مهدی دانش‌یزدی که بازنشسته شد، به عنوان معاون امور اداری و مالی وزارت خارجه منصوب شد./

 

 

چاپ خبر