معاون رییس جمهوری:
افزایش ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی/ فضای مجازی ظرفیت خوبی برای فروش صنایع دستی فراهم کرد
مونسان با اشاره به افزایش ۱۱ درصدی صادرات صنایع دستی از مبانی رسمی گمرک کشور گفت: ۳۰۰ میلیون دلار صادرات چمدانی صنایع دستی را داشته ایم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان، «علی اصغر مونسان» در مراسم آغاز به کار سی و یکمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ( عیدانه) و در جمع خبرنگاران گفت:  در 9 ماهه اول سال جاری بیش از 190 میلیون دلار صادرات دستی از مبادی رسمی گمرکی انجام شده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یازده درصد افزایش داشته است.

 

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه در این مدت بیش از شش میلیون گردشگر خارجی به ایران سفر کرده اند، افزود: به طور میانگین اگر هر گردشگر 50 دلار صنایع دستی به عنوان سوغات خریداری کرده باشد در این قالب 300 میلیون دلار نیز صادرات چمدانی داشته ایم.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کاربردی کردن صنایع دستی در زندگی مردم را از رویکردهای این سازمان عنوان کرد و گفت: تجاری سازی صنایع دستی را از سال گذشته آغاز کرده ایم.

 

مونسان با اشاره به محصولات متنوع در حوزه صنایع دستی گفت: بسته بندی صنایع دستی مورد توجه ویژه قرار گرفته و توانسته ایم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی اقدامات خوبی در حوزه مارکتینگ و فروش صنایع دستی انجام دهیم.

 

وی با اشاره به احیای رشته های فراموش شده صنایع دستی تاکید کرد: در حال حاضر و در دورترین مناطق کشور صنایع دستی بی نظیری در حال تولید است.

 

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به برنامه های نوروز 98 گفت: هیچ افزایش قیمتی در نوروز 98 نخواهیم داشت.

 

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه هموطنان در صورت مشاهده افزایش قیمت در ارایه خدمات گردشگری نظیر هتل ها می توانند از طریق سامانه 09629 این موضوع را اطلاع رسانی کنند.

 

مونسان با بیان اینکه نوروز 98 بی نظیر خواهد بود، تاکید کرد: پیش بینی می کنیم نوروز امسال گردشگری رونق بیشتری داشته باشد.

 

چاپ خبر