برگزاری یادمان پژوهشگر فولكلور استان كهگیلویه و بویراحمد
یادمان کی عطا طاهری بویراحمدی، نویسنده و پژوهشگر فولکلور استان کهگیلویه و بویراحمد به همت موسسه خانه کتاب برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از یاسوج، به نقل از روابط عمومی موسسه خانه كتاب، در نخستین سال خموشی زنده یاد كی عطا طاهری بویراحمدی یكی از چهره های ممتاز و ماندگار فرهنگی كهگیلویه و بویراحمد، آموزگار نیك گفتار و راست كردار ایل و ایران زمین، یادمانی با حضور اندیشه وران و اصحاب قلم و فرهنگ یك شنبه ۱۹ اسفندماه در خانه كتاب برگزار می شود.

 

در این آئین، اردشیر صالح پور؛ نویسنده و پژوهشگر، جواد صفی نژاد؛ پژوهشگر جغرافیا و علوم اجتماعی، عزت الله سام آرام؛ عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و استاد مددكاری اجتماعی، علی مندنی پور؛ حقوقدان و جامعه‌ شناس و نیكنام حسینی پور؛ مدیرعامل موسسه خانه كتاب درباره خدمات علمی و فرهنگی زنده یاد كی عطا طاهری بویراحمدی سخنرانی می كنند.  

 

همچنین در این آئین از كتاب «یاد نامه عطا طاهری بویراحمدی» به كوشش امراله نصرالهی و مهدی فاموری رونمایی می شود.

 

كی عطا طاهری در سال ۱۳۰۷ در بویراحمد سفلی به دنیا آمد. وی تاثیر به سزایی در روشنگری مردمان روزگار خود داشت به گونه ای که از او به عنوان موسس اولین كتابخانه در كهگیلویه و بویراحمد نام می‌ برند.

 

كتاب «كوچ كوچ» او در سال ۱۳۹۳به عنوان بهترین كتاب دهه هشتاد كهگیلویه و بویراحمد انتخاب شد و از نویسنده‌ اش تجلیل به عمل آمد.

 

این كتاب را انتشارات سخن منتشر كرده و بخش‌ هایی از آن به زبان‌ های دیگر نیز ترجمه شده است. از دیگر آثار او می توان به «ممیرو» اشاره كرد.

 

یادمان كی عطا طاهری بویراحمدی یك شنبه (۱۹ اسفند ماه) ساعت ۱۶ در سرای كتاب به نشانی خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاك۱۰۸۰، طبقه منهای ۲ برگزار می شود.

چاپ خبر