فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش:
با استقبال بی نظیر مردم در اردوهای راهیان نور مواجه هستیم
امیرسرتیپ سیفی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور فضای مناسبی برای فرهنگ سازی و تغییرات مثبت اخلاقی در میان جوانان و نوجوانان است، گفت: امسال با استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان و زائران راهیان نور مواجه هستیم.

امیرسرتیپ دوم حسن سیفی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، در مورد اردوهای راهیان نور ارتش گفت: اردوهای راهیان نور ارتش از 15 اسفند تا 15 فروردین در منطقه جنوب کشور برگزار می شود. تمرکز اردوهای راهیان نور ارتش امسال بر روی منطقه آب تیمور است که در این ایستگاه نمایشگاهی در خصوص دستاوردهای 40 سالگی نظام جمهوری اسلامی ایران نیز برگزار می شود.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش افزود: پیش بینی می کنیم امسال اردوهای راهیان نور با استقبال بیشتری نسبت به سال قبل روبرور باشد. با توجه به حضور پررنگ مردم در راهپیمایی 22 بهمن و تاکیدات رهبر انقلاب بر موضوع اثرگذاری راهیان نور امسال با استقبال کم نظیر بازدیدکنندگان مواجه هستیم.

 

وی گفت: با توجه به اطلاع رسانی فرهنگ سازی خوبی که در رسانه های عمومی کشور ، جراید، مساجد، نمازهای جمعه کشور برای تبین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بازدید از مناطق عملیاتی صورت گرفته است، شاهد استقبال خانواده ها و مدارس کشور در سطوح مختلف دانشگاهی و سطوح متوسطه هستیم.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش اظهار کرد: بازدید از اردوهای راهیان نور در خلق و خو و رفتار جوانان و نوجوانان اثرات مثبت خوبی برجای گذاشته است تا جایی که از قبل از آغاز رسمی برنامه های اردوهای راهیان نور تماس های زیادی از مدارس و خانواده ها داشتیم.

 

وی افزود: اردوهای راهیان نور بهترین فضای تربیتی برای جوانان و نوجوانان است. این اردوها می توانند بهترین اثرگذاری را در پایبندی به نماز و صفات پسندیده اخلاقی در میان افراد داشته باشد. بازخوانی دفاع مقدس در اردوهای راهیان نور می تواند در انتقال فرهنگ دفاع مقدس و تغییرات مثبت در سبک زندگی موثر باشد.

 

امیر سیفی اظهار کرد: برگزاری راهیان نور در ابتدای آغاز سال نو زمینه تغییرات مثبت در زندگی افراد را برجای می گذارد، ذکر روایات عملیات های دفاع مقدس در مکان و زمان مناسب توسط راویان زبده و آگاه با ارایه محتوای غنی از شهدای گمنام و رشادت های بی نظیر شهدا و رزمندگان اثرات مثبتی را بر روی افراد و خانواده ها برجای می گذارد و حتی می تواند در مقاطعی از زمان نیز تلنگرهای خوبی را در مسیر زندگی افراد ایجاد کند.

 

وی با بیان اینکه راهیان نور بستری است برای اینکه بفهمیم در گذشته چه کردیم و در حال حاضر و آینده چه باید کنیم، افزود: 22 بهمن امسال برخلاف تمام تبلیغات منفی دشمن مبنی بر عدم حضور مردم در این روز با حضور پررنگ مردم مواجه شد و مردم با افتخار به گذشته و امید به آینده در این مراسم حضور یافتند و با همین نگاه نیز با استقبال پرشور مردم در اردوهای راهیان نور مواجه هستیم .

 

وی گفت: راهیان نور پس از تاکیدات رهبر انقلاب به عنوان یک وسیله در تغییر رفتار دیده می شود و در طول سال نیز تلاش کردیم برای جلوگیری در تحربف وقایع جنگ، دوره های آموزشی بیان وقایع جنگ را برگزار کنیم و به این نتیجه رسیدیم که بیان مطالب باید به عنوان حقایق مطرح شود این روایات آنقدر رسا و بلیغ است که نیازی ندارد کسی مطلبی را به آن اضافه کند.

 

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش  تصریح کرد: با توسل بر 14 معصوم تلاش کردیم تا مسیر بعثت، عاشورا، غدیر و دفاع مقدس را به گونه ای پیوند بزنیم که بازدید کنندگان خود را در این چرخه ببینند  و احساس کنند آنچه در غدیر ، عاشورا و بعثت اتفاق افتاده است اکنون نیز ادامه دارد و کسانی که از این راه فاصله گرفتند دور ماندند و در نهایت معتقدیم انچه در دفاع مقدس رخ داده است منهای ، عاشورا، غدیر  و بعثت قابلیت تحلیل ندارد.

 

وی در مورد نوآوری در برنامه های اردوهای راهیان نور گفت: طرح 14 معصوم امسال در اردوهای راهیان نور در 14 مکان، 14 مسجد، توسط  14 مسئول به صورت علمی برگزار می شود و نیروهای 4 گانه ارتش، زمینی ، هوایی، دریایی، پدافند و ستاد ارتش در کنار یکدیگر توفیق خدمات به زائران راهیان نور دارند و تلاش می کنند تا دغدغه های رهبر انقلاب در این حوزه مورد توجه قرار گیرد/.

چاپ خبر