بمباران افغانستان و عراق از بهشت سابق
مجمع‌الجزایر چاگوس در ۵۰۰ کیلومتری کشور مالدیو بخشی از مستعمره سابق کشور بریتانیا است که در اواخر سال های هفتاد میلادی فاجعه ای را رقم می زند.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، برای بمباران عراق و افغانستان آمریکا به پایگاه نظامی دور افتاده در اقیانوس هند نیاز داشت که این کار از سوی انگلیس انجام می شود. در اقیانوس هند مکانی پیدا می شود ولی مشکل اینجاست که آنجا مردم بومی زندگی می کنند باید از آنجا خارج شوند.

 

مجمع‌الجزایر چاگوس مشهور به بهشت سابق در 500 کیلومتری کشور مالدیو بخشی از مستعمره سابق کشور بریتانیا است که در اواخر سال های هفتاد میلادی فاجعه ای را رقم می زند. انگلیس برای ساخت پایگاه نظامی آمریکایی گارسیا دست به نسل کشی می زند.

 

انگلیس تمام مردم بومی این جزیره را کشته و اخراج می کند تا پایگاه نظامی آمریکا را بسازد و از این طریق ساده تر کشورهای افغانستان و عراق بمباران شود.

 

بر اساس اسناد فاش شده توسط یک وکیل بومی این جزایر دولت انگلیس در زمان هارولد ویلسون مرتکب نسل کشی می شود. حالا وکلای بازماندگان جزایر در لندن اقدام به افشاسازی کردند.

 

بر اساس اسناد منتشرشده بریتانیا مردم را از سال 1965 از جزیره بیرون انداخت و اغلب آنها را در Seychelles زندانی و سپس به  جزیره موریس کوچ داد.

 

منبع: الجزیره

چاپ خبر