توسعه رفسنجان با نگاه کارآفرینی به مس و پسته
مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: با نگاه کارآفرینی به ظرفیت های موجود از جمله پسته و مس می توان توسعه شهرستان رفسنجان را رقم زد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از رفسنجان رضا اسماعیلی، مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان  سه شنبه شب( 7 اسفند) در دومین گردهمایی سالیانه کار آفرینان رفسنجان در محل هتل هیلان این شهر اظهار کرد: از پنج سال پیش گردهمایی و تشکیل نهاد کارآفرینی در راستای اعتلای شهرستان رفسنجان در زمینه های مختلف گردشگری، اقتصادی و غیره ایجاد شد و در نهایت انجمن کارآفرینی شهرستان رفسنجان از 3 سال پیش در این شهرستان شکل رسمی به خود گرفت و این انجمن اهداف در راستای مسیر توسعه را دنبال می کند.

 

 

وی افزود: طی سه سال اخیر توانسته ایم توسعه کمی و کیفی این نهاد را داشته باشیم و بنای ایجاد این انجمن همانند ساخت مسجد و مدرسه و غیره با نیت خیر بوده و همچنان در این راه اقداماتی انجام می شود وخیرین شهرستان برای توسعه فرهنگ کارآفرینی فعالیت هایی را انجام می دهند.

 

 

اسماعیلی به ضرورت کارآفرینی اشاره کرد و گفت: هزاران سال طول کشید تا منابع زیرزمینی مس و آب در اختیار ما قرار گرفت و به برکت وجود تکنولوژی می توانیم از 800 متر عمق زمین مس را استخراج کنیم و از 300 متری عمق زمین هم آب را استحصال کنیم و کشاورزی پسته را رونق دهیم؛ باید نگاه کارآفرینی به مس و پسته داشته باشیم که با این نگاه می توان آینده روشن رفسنجان که وابسته به مس و پسته است را ادامه حیات بدهیم و توسعه شهرستان رفسنجان را رقم زد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: قصد مقایسه شهرستان رفسنجان با کشورهای اروپایی و یا آسیایی را نداریم اما می خواهیم رفسنجان را از نظر توسعه به شهرستان های توسعه ای مجاور برسانیم؛ به طور مثال استان اصفهان با داشتن جمعیت بالای 300 هزار نفر بیش از 110 هزار کارگاه فعال دارد اما استان کرمان با جمعیت 3 میلیون و 200 هزار نفر 43 هزار کارگاه فعال دارد که این رقم باید بیش از 60 هزار کارگاه در استان کرمان باشد.

 

 

این مسئول تصریح کرد: در رفسنجان که 3 هزار نفر ورودی بازار کارش است اگر هر ساله به همت دستگاه های مختلف فرمانداری، اداره کار، جهاد کشاورزی، شهرداری و ... تلاش شود و برای 3 هزار نفر اشتغال ایجاد شود تازه می توانیم نرخ بیکاری را ثابت نگه داریم.

 

چاپ خبر