رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
راهبرد ایران جنگ با اسراییل نیست/ما معتقد به برگزاری رفراندوم در سرزمین های اشغالی هستیم
فلاحت پیشه با بیان اینکه راهبرد ایران جنگ با اسراییل نیست، گفت: راهبرد ما برگزاری رفراندوم در سرزمین های اشغالی است.

«حشمت الله فلاحت پیشه» در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان با اشاره به سخنرانی وزیر امور خارجه کشورمان در اجلاس مونیخ گفت: سخنرانی آقای ظریف سخنرانی خوبی بود. وی در سخنرانی شان به مسایل مهمی اشاره کردند اما ما معتقدیم آقای ظریف نباید بحث جنگ با اسراییل را مطرح می کردند چرا که جنگ با اسراییل نه راهبرد ایران است و نه راهبرد اسراییل است.

 

 

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: راهبرد ایران برای سرزمین های اشغالی رفراندوم است حتی در سوریه هم راهبرد ما راهبرد دفاعی بود و هیچ وقت حرف از راهبرد تهاجمی نزدیم. از زمانی که تغییر و تحولات سوریه تهاجمی شد سپاه قدس ایران عملا اعلام کرد که وارد حوزه تهاجمی نمی شود و فقط از اماکن متبرکه و مردم دفاع می کند و هیچ وقت هم ما وارد حوزه تهاجمی نشدیم.

 

فلاحت پیشه گفت: برخلاف آن چیزی که مطرح می کردند که برخی بازیگران همانند روسیه به دنبال خروج ایران از تحولات سوریه هستند به گونه ای که می خواهند در ادلب ایران صاحب نقش نشود، این خود ایران بود که نخواست در تحولات ادلب و عملیات آن به دلیل آنکه تهاجمی بود، شرکت کند.

 

وی اضافه کرد: این راهبرد جمهوری اسلامی ایران است که حتی در عمق استراتژیک نیز دفاعی و بر اساس اصول فقه اسلامی کشور عمل کند.

 

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایران راهبردی برای جنگ با هیچ کشوری ندارد، گفت: فکر می کنم آقای ظریف سعی کرد توجه را به اقدامات ایضایی نتانیاهو در خاورمیانه جلب کند ولی آن چیزی که باید بر روی آن تاکید می کردند این بود که ارزیابی ما از رفتارهای نتانیاهو این است که وی سعی دارد منطقه را در شرایط امنیتی و بی ثباتی جلوه دهد تا نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها در منطقه تعهد بپذیرند و به تعهدپذیری شان ادامه دهند./

 

وی تاکید کرد: خود اسراییلی ها نیز می دانند در جنگ های نیابتی که با ایران همانند جنگ 33 روزه، 8 روزه و 22 روزه داشتند، شکست خوردند و لذا راهبردی برای جنگ با ایران ندارند الان هم در اقداماتی که در سوریه انجام می دهند سعی شان بر این است که در مذاکراتی که برای آینده سیاسی و امنیتی سوریه مطرح می شود، مقتضیات امنیتی اسراییل دیده شود.

 

فلاحت پیشه تاکید کرد: هرگونه موضعی که نشان می دهد که کشور ما الان وارد فضای جنگ حتی با آمریکا می شود با تحلیل های واقع گرایانه همخوان نیست، دشمنان وارد فضای جنگ اقتصادی با ما شدند که خوشبختانه با برنامه ریزی و مقاوت مردم تاکنون در این جنگ نیز شکست خورده اند./

 

 

چاپ خبر