نظارت بر کمپ های ترک اعتیاد بیشتر می شود
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بازرسی و نظارت از کمپ های ترک اعتیاد در استان بیشتر می شود و عملکردها مورد ارزیابی قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، سیدمحمد کاظم نظری امروز در نشست کارگروه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه، بهبود یافتگی افراد در این کمپ ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: در این کمپ ها باید فعالیت های آموزشی و فرهنگ سازی بیشتری در رابطه با پیشگیری و درمان به عمل آورده شود.


نظری با اشاره به اینکه، کمپ‌ های ترک اعتیاد باید بیشترین اثر را در بهبود معتادان داشته باشند، ابراز داشت: این کمپ ها در قطع مصرف و ترک فیزیکی اعتیاد نقش موثری می توانند داشته باشند و باید در این خصوص فعالیت های سازماندهی شده و اثرگذارتری ایفا کنند.


معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: این کمپ ها اگر دارای شرایط استاندارد لازم بهداشتی، فیزیکی و برخوردار از نیروهای توانمند باشند نقش سازنده ای در بهبود کامل رها یافتگان از اعتیاد و مواد مخدر خواهد داشت.


نظری تاکید کرد: باید فعالیت های کمپ ها به گونه ای باشد که عموم مردم و مسئولان، کمپ ‌های ترک اعتیاد را عامل موثری در روند درمانی برای بیماری اعتیاد بدانند.


دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد هم نسبت به هوشیاری مردم به روانگردان ها و مواد مخدر صنعتی جدید تاکید کرد.


سیدناصر رضایی افزود: روانگردان ها و مواد مخدر صنعتی جدید از خطرناک ترین و هولناک‌ ترین مخدرهایی هستند که در برخی موارد به صورت روانگردان های طبیعی عرضه می شوند.


وی تاکید کرد: مردم باید از آثار بسیار خطرناک این مواد آگاه شوند، هرچند که اعتیاد به این نوع موادها و درمان برای آنها شناخته نشده است.


دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بازرسی ها و نظارت ها بر کمپ های ترک اعتیاد در استان بیشتر می شود و گزارش کار این بازدیدها و نظارت ها در کمیسیون مبارزه و پیسگیر و مقابله با مواد مخدر استان ارائه می شود.


رضایی از اجرای سریع، به موقع و سازنده احکام دستگاه قضائیه در حوزه مواد مخدر در استان تقدیر کرد و گفت: استان در این رابطه رتبه نخست کشور را دارد.

چاپ خبر